“Baltajā kubā” – Vizmas Belševicas šausmu stāsts “Baltā sieva”

18. jūnijā Latvijas Nacionālā teātra “Baltajā kubā” jau ceturtā e-teātra pirmizrāde – Vizmas Belševicas šausmu stāsts “Baltā sieva” aktrises Madaras Botmanes versijā. Režisors – Valters Sīlis, videomākslinieks – Toms Zeļģis.

Izcilā latviešu dzejniece prozā sarakstījusi ne tikai autobiogrāfisko “Billi”, bet arī joku un šausmu stāstus, kas ļauj pārliecināties par viņas spožo humora izjūtu. Domājot par literāro materiālu, kas varētu uzlādēt ar zināmu optimisma devu, režisors Valters Sīlis kopā ar aktrisi Madaru Botmani izvēlējās pārlapot latviešu autoru šausmu stāstu izlasi un izvēle apstājās pie Belševicas stāsta “Baltā sieva”.

Biļetes pieejamas šeit: https://biletes.teatris.lv/balta-sieva-arhivs

Baltā sieva ir greizsirdības lēkmē sev galu padarījusi aktiera laulātā draudzene. Būdama neredzama, proti, pēc nāves ieguvusi plazmas matrices formu, viņa ielavās teātra izrādes mēģinājumu procesā. Bet kāda nemiera dzīta viņa klīst pa Rīgu un ko sadara, iekļuvusi teātrī, lai paliek intriga.

Kā atklāj Madara Botmane: “Te jocīgi senatnīgā valodas stilizācija lieliski sader kopā ar šausmu estētiku, turklāt ļauj iekļūt slēgtā teātrī, kas sasaucas ar ārkārtējo situāciju ne tikai Latvijas, bet visas pasaules teātros.”

Režisors Valters Sīlis: “Šajā darbā saplūst iedvesmas no Vizmas Belševicas asprātīgā teksta, YouTube “drag” performancēm, Snapchat un Messanger sejas filtriem, kā arī, protams, delartiskā komēdija. Tas viss kopā tad arī ir mēģinājums radīt teatrālu monologu laikmetam, kad liela daļa teātra notiek internetā, kurā jau vairāku desmitu gadu laikā ir izveidojusies sava kultūra, folklora un video veidošanas valoda.”

Pēc pirmizrādes “Zoom” tikšanās ar Valteru Sīli, Madaru Botmani un Jāni Vimbu.

Inovāciju partneris Latvijas Mobilais Telefons.

“Baltā kuba” pirmizrādes pieejamas LMT Viedtelevīzijā