“Baltā kuba” trešajā stāstā – “X paaudze” ar Līgu Zeļģi galvenajā lomā

11. jūnijā Latvijas Nacionālā teātra “Baltajā kubā” trešā pirmizrāde – stāsta “X paaudze” 2. epizode ar Līgu Zeļģi galvenajā lomā, režisore – Ināra Slucka. Pēc pirmizrādes “Zoom” tikšanās ar radošo komandu.

Par e-teātri “X paaudze” pēc Duglasa Koplenda romāna motīviem
Trīs trīsdesmitgadnieki nolemj uzspļaut tai dzīvei, kāda tā ir, un izkāpt no vājprātā joņojošā konvenciālās dzīves vilciena. Amerika ir pietiekami liela, lai būtu iespējams izdzīvot bez steigas un stāstot stāstus… Ja “X paaudzes” pirmajā epizodē skatītāji sekoja līdzi Kaspara Zvīguļa varoņa Endrjū stāstam, tad otrajā – iepazīsies ar Līgas Zeļģes Klēru un viņas dīvaino ģimeni.


Režisore Ināra Slucka:
 “Teātris mums šajā gadījumā piedāvāja skatuvi, kas sastāvēja no baltām plaknēm, uz kurām nekā nav, tika dota pilnīgi brīva vieta radošai izpausmei. Un Kaspars Zvīgulis bija tas, kurš uzreiz nāca ar ideju par “X paaudzi”. Es izlasīju romānu un piekritu strādāt ar šo materiālu, komandā aicinot pazīstamo videomākslinieku Mārtiņu Dāboliņu.”

E-teātra trešā stāsta radošā komanda: režisore – Ināra Slucka, tehniskie risinājumi – Reinis Suhanovs, video mākslinieks – Mārtiņš Dāboliņš, video inženieris – Toms Zeļģis, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, skaņu režija – Gints Rutks, producente – Linda Helviga, ierakstu nodrošina – tiesraides.lv. Inovāciju partneris – Latvijas Mobilais Telefons. “Baltā kuba” pirmizrādes pieejamas LMT Viedtelevīzijā.

Pēc pirmizrādes “Zoom” tikšanās ar Ināru Slucku, Līgu Zeļģi, Mārtiņu Dāboliņu un Jāni Vimbu.
Biļetes pieejamas šeit

X paaudzes” 2. epizode “Klēras stāsts” ir jau trešais darbs e-teātrī “Baltais kubs”, kas tika atklāts ar “X paaudzes” 1. epizodi nāras Sluckas režijā 28. maijā (biļetes uz 1. epizodes ierakstu pieejams šeit), nedēļu vēlāk skatītājiem piedāvājot Artūra Dīča monologu “Mīlestība pandēmijas laikā” Valtera Sīļa režijā (biļetes uz monologu pieejamas šeit). “Baltajā kubā” jūnijā plānots vēl viens Valtera Sīļa darbs – Vizmas Belševicas “Baltā sieva”, ko iemiesos Madara Botmane – un noslēdzošā Ināras Sluckas “X paaudzes” 3. epizode ar Kasparu Zvīguli.

“Baltā kuba” stāsti tiešsaistē notiek ceturtdienās 19:00. Nacionālais teātris aicina teātri baudīt mājās, saglabājot personīgo drošību un pavadot laiku kopā ar pašiem tuvākajiem!

Foto Linda Ģībiete