Atklāta Astras Krūmiņas izstāde “Radījumi”

Latvijas Nacionālais teātris turpina iesākto tradīciju un dāvā iespēju teātra darbiniekiem veidot izstādes, ļaujot ielūkoties savā daiļradē arī skatītājiem. No 12. novembra Jaunās zāles telpās atklāta Nacionālā teātra butafores Astras Krūmiņas personālizstāde “Radījumi”.

Astra Krūmiņa ir Nacionālā teātra butafore jau 19. sezonu, un – kā pati atzīst – šobrīd tā ir reta un pat izmirstoša profesija, taču, kamēr scenogrāfu izsapņotos rekvizītus nav iespējams nopirkt, par darba trūkumu uztraukties nevar.

Izstādē iekļauto mākslas darbu tapšanai tika izmantoti materiāli, kas paredzēti izmešanai – auduma atgriezumi, izirušas krellītes, nevajadzīgi groziņi un galda piederumi. Māksliniece atzīst, ka nereti arī teātra kolēģi viņai uz darbnīcu nes dažādus priekšmetus, kuru dēļ telpa sāk atgādināt kāda vācēja noliktavu. Tomēr jebkurš priekšmets Astras rokās iegūst jaunu elpu, jo nekad nav iespējams paredzēt, vai vecais putekļu sūcēja rokturis nekļūs par benzīntanka pistoli un vai padomju enciklopēdijas sējums jau rīt uz skatuves negozēsies kā grezna Bībele. Izstādē iekļautie darbi ir kā mākslas paņēmienu spēle vai – kā māksliniece norāda – tekstila un keramikas simbioze.

Izstādi iespējams aplūkot stundu pirms izrāžu sākuma Latvijas Nacionālā teātra Jaunās zāles kafejnīcā.