ANTIGONE uzvarējusi kilograms kultūras vasaras balsojumā

“ANTIGONE” uzvarējusi kilograms kultūras vasaras balsojumā. Mīļš paldies visiem balsotājiem!

Noslēdzies Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio gada balvas „Kilograms kultūras 2015” vasaras balsojums un noskaidroti kultūras notikumi, kas pretendēs uz gada balvu noslēguma balsojumā 2016.gada februārī.

Kategorijā „Teātris” visvairāk balsots par Latvijas Nacionālā teātra iestudējumu “Antigone” (režisors Elmārs Seņkovs), „Vizuālajā mākslā” – par Ata Jākobsona izstādi “Melnā viela” Mūkusalas mākslas salonā, bet „Kino” – par režisores Ināras Kolmanes dokumentalo filmu “Ručs un Norie” (studija “Deviņi”).

Kategorijā „Literatūra” lielāko balsu skaitu saņēma Guntis Berelis par izdevniecībā “Dienas grāmata” iznākušo vēsturisko romānu “Vārdiem nebija vietas”. Savukārt kategorijā „Mūzika” uz gada balvu pretendēs Ērika Ešenvalda multimediālā simfonija “Ziemeļu gaisma” (VAK “Latvija”, Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Māris Sirmais, režisore Margo Zālīte).

No izvirzītajiem notikumiem balsotājiem nozīmīgākā šķita Dzintaru koncertzāles restaurētās Mazās zāles atklāšana, bet kategorijā „Pārsteigums” visvairāk balsots par mākslas staciju „Dubulti” (Laikmetīgās mākslas izstāžu zāles atklāšana un izstāde “Man sirdī tīģer’s”, kuratore Inga Šteimane).

Gada balvas „Kilograms kultūras” rudens balsojums notiks oktobrī.

Kultūras notikumus vērtē un skatītāju balsojumam izvirza: Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, Latvijas Radio 3 “Klasika” direktore Gunda Vaivode, Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītājs Orests Silabriedis, LTV kultūras raidījumu redaktore un kinokritiķe Daira Āboliņa, Latvijas Radio 1 redaktore un programmu vadītāja Anda Buševica, teātra kritiķe un plaša profila kultūras žurnāliste Henrieta Verhoustinska, režisore un literāte Kristīne Želve, LTV Kultūras raidījumu redakcijas redaktore Lilita Eglīte, Latvijas Radio 1 raidījuma “Kultūras rondo” žurnāliste Ruta Rikše, brīvmāksliniece Ieva Lejasmeijere un Latvijas sabiedrisko mediju portāla lsm.lv kultūras ziņu redaktors Jānis Kalve.