Aigara Tavkina izstāde “Metālšokolāde”

Šoreiz ar teātra butafora un tēlnieka Aigara Tavkina izstādi “Metālšokolāde”. Izstādi būs iespējams apskatīt LMT Jaunās zāles kafejnīcā līdz oktobra beigām.

Profesors Bruno Strautiņš, Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības katedras vadītājs, par Aigaru saka:

Mākslinieks Aigars Tavkins studējis Latvijas Mākslas akadēmijas metāla dizaina un vizuāli plastiskās mākslas nodaļas tēlniecības apakšnozarē, ieguvis Bakalaura grādu Mākslā. A. Tavkins, studējot Mākslas akadēmijā, veidojis darbus dažādos materiālos , bet visiecienītākais ir metāls, kurā mākslinieks spilgti apliecina savu radošo talantu. Meistars perfekti pārzina dažādu metālu veidošanas un apstrādes tehnoloģiskos aspektus, katram darbam izvēloties atbilstošu motivāciju virsmas apstrādē. Autora kompozīcijas reflektē spēcīgi strukturētu tektonisku formu, kurā iešifrētais idejiskais motīvs risināts pārliecinoši savā asociatīvi tēlainajā dimensijā. Aigars Tavkins ar panākumiem piedalījies dažādās Latvijas un starptautiskajās izstādēs un mākslas projektos, starptautiskajos metālliešanas simpozijos un mākslas festivālos.

Aigars Tavkins par metālmākslinieka darbu stāsta: “Tas sākās bērnībā, Mākslas akadēmijā. Sākumā mācījos metāldizaina nodaļā, no tā laika man arī iepatikās strādāt ar metālu. Bet tur vairāk bija krāsainie metāli – misiņš, bronza, kapars, taču tie ir piņķerīgi materiāli, tie vairāk paredzēti smalkākām lietām. Man patīk brutālākas lietas, tāpēc izvēlējos melno metālu. Man patīk to apstrādāt, rūsināt. Jā – šie darbi ir brutāli.”

https://www.youtube.com/watch?v=4iG1MjEr6-Y

Foto – Edgars Groševs