Abonementu tirdzniecība vēl līdz 28. jūnijam

Piedāvājam 5 jauniestudējumus: 

                Aivara Freimaņa “Katls”, režisore Ināra Slucka

                Nikolaja Gogoļa “Revidents”, režisors Ņikita Kobeļevs (Maskava)

                Federiko Garsijas Lorkas “Tukšais zieds”, režisore Ināra Slucka

                Teātra dienas koncerts

                Viljama Šekspīra “Sapnis vasaras naktī”, režisors Elmārs Seņkovs

Nav labi dzīvot ar parāda sajūtu, tāpēc sezonu sāksim ar neizdarītā paveikšanu un 19. septembrī pirmā pirmizrāde teātra Lielajā zālē būs ievērojamā kinorežisora Aivara Freimaņa pirmā un vienīgā romāna “Katls” iestudējums, bet šoreiz – Ināras Sluckas režijā. Izrādes ansamblis tapis no jauna, bet izrādes centrā joprojām Kurzeme pirmajos pēckara gados un jautājums, kā jaukais zēns Ingus Zutis pamanās kļūt par nelāgu cilvēku. It kā tāds pats kā mēs, un tomēr ne gluži.

Decembra pašā sākumā beidzot komēdija – Nikolaja Gogoļa nemirstīgais jeb mūžam aktuālais “Revidents”, ko iestudēs viesis no Maskavas – jaunais un daudzsološais režisors Ņikita Kobeļevs. Kāpēc “Revidents”? Tāpēc, ka vēlme sekot priekšrakstiem, kas nāk “no centra” un dažkārt ir acīmredzamā pretrunā ar veselo saprātu, ir neiznīdējama. Bailes pazaudēt siltu un stabilu vietu ir tik saprotamas, ka nav grūti melnu saukt par baltu.

Otrajā sezonas pusē Jūs gaida trīs pirmizrādes. Pirmā no tām – dižā spāņu dzejnieka un dramaturga Federiko Garsijas Lorkas “Tukšais zieds” jeb, kā to dēvē Spānijā – “Jerma”, kas tulkojumā nozīmē to pašu tukšziedi. Pēc publikas intereses par “Asins kāzām” šis šķiet īstais brīdis, kad Latvijas skatītājiem piedāvāt Lorkas lugu triloģijas trešo, Latvijā vēl nekad neiestudēto daļu par sievieti, kas kaismīgi vēlas tikt pie bērna un kurai to nav viegli īstenot. Šīs lugas pirmiestudētāja Latvijā būs Ināra Slucka.

27. martā jau atkal pirmizrāde Teātra dienas koncertam, bez kura pavasara iesākums šķistu nepilnīgs, un arī tas tiek iekļauts Nacionālā teātra abonementa piedāvājumā.

Savukārt pašās aprīļa beigās sekos sezonas pēdējā pirmizrāde – teatrāli krāšņs lielinscenējums – Viljama Šekspīra mistiskā komēdija “Sapnis vasaras naktī”, kas vairāk nekā 400 gadu garumā nebeidz satraukt režisoru prātus un kairināt mākslinieku iztēli. It kā tik klasiskais sižets – divi pāri, kas gatavojas kāzām vasaras saulgriežu laikā, bet – iejaucas dievi, un viss samezglojas tā, ka atrisinājums šķiet neiespējams. Un tomēr būs – jo komēdija. Tās režisors – Elmārs Seņkovs. 100. sezonu viņš iesāka ar “Pūt, vējiņi!” grandiozo iestudējumu, 101. sezonu viņš izraudzīts noslēgt.

Abonementu cena (5 izrādes) – €68; €62; €56; €50; €38

Abonementu maiņa notiks no 9. maija līdz 10. jūnijam.

Bet te saistoša informācija Jūsu bērnam vai mazbērnam – oktobra vidū gaidīsim viņus uz Luisa Kerola “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” pirmizrādi Ingas Tropas režijā. Abonementā izrāde nav iekļauta.

Uz tikšanos Nacionālajā teātrī!