9. oktobrī uzsākam biļešu tirdzniecību DECEMBRIM

Latvijas Nacionālais teātris 9. oktobrī uzsāk biļešu tirdzniecību decembrim. Piedāvājumā būs izrāde “Sudraba slidas”, “Gadumijas koncerts” un   jauniestudējums Harija Gulbja “Cīrulīši” Edmunda Freiberga režijā.

Šogad jau 7 gadu pēc kārtas decembrī un janvāra sākumā Latvijas Nacionālajā teātrī  tiks spēlētas  Mērijas Meipsas–Dodžas  „Sudraba slidas”. Izrādes režisors Edmunds Freibergs, mūzikas autors Raimonds Pauls. “Sudraba slidas” ir izrāde ģimenei – vecākiem, kas vēlas saviem bērniem uzdāvināt ticību brīnumam un pārliecību, ka laba sirds ļauj pārvarēt visus šķēršļus par spīti tam, cik daudz naudas tev makā. Un, protams, bērniem. Šī izrāde ir īpaša ar to, ka aktieri pa skatuvi reāli slido.

6. decembrī pirmizrādi piedzīvos Harija Gulbja “Cīrulīši”. Tā būs izrāde – veltījums visām latviešu viensētām, Izrāde – veltījums visām mammām. Un izrāde – veltījums mums, viņu bērniem. Galvenajā Zelmas lomā Lāsma Kugrēna.

Izrādes režisors Edmunds Freibergs stāsta: “Tas ir apbrīnojami, cik joprojām aktuāla ir šī pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados sarakstītā Harija Gulbja luga “Cīrulīši”. Es esmu izdarījis nelielus īsinājumus un noņēmu nost to 70 gadu fonu, jo viss tas pats varētu notikt arī šodien. Tā ir luga par ģimeni, par mājām, par mīlestību un tās trūkumu, par to, ka gluži kā “Cīrulīšu” mājas varam pazaudēt Latviju, kura mums visiem ir tuva un dārga.”

Lomās: Mārcis Maņjakovs, Jānis Āmanis, Liene Sebre vai Ilva Centere, Marija Bērziņa vai Evija Skulte, Inga Misāne vai Daiga Kažociņa, Līga Liepiņa vai Rasma Garne, Mārtiņš Brūveris.

“Cīrulīši” Nacionālajā teātrī tiek uzvesti jau otro reizi. 1975.gada iestudējuma režisors bija Jūlijs Bebrišs, Zelmas lomu spēlēja leģendārās aktrises Lidija Freimane un Velta Līne.

“Gadumijas koncertu” šogad iestudē jaunais režisors Toms Treinis. Piedalās Dace Bonāte, Madara Botmane, Daiga Gaismiņa, Zane Jančevska, Raimonds Celms, Ģirts Jakovļevs, Mārcis Maņjakovs, Kārlis Reijers, Voldemārs Šoriņš.