6.oktobrī sāksies biļešu tirdzniecība DECEMBRIM

Decembrī būs divas pirmizrādes – 2. decembrī tā būs izrāde bērniem Paula van Lona “Šausmu autobuss” Kārļa Krūmiņa režijā, bet 4. decembrī pirmizrādi piedzīvos viena no nacionālo lugu konkursa laureātēm Annas Rancānes “Bišumāte un vilkacis” Valda Lūriņa režijā.

Decembra sākumā, tad, kad vistumšākais un baisākais laiks, pie teātra, savu laiku nokalpojušā autobusā, Kārļa Krūmiņa režijā būs tapusi šausmu izrāde bērniem – Paula van Lona grāmatas iedvesmots iestudējums “Šausmu autobuss”. Autobusā ieeja būs tikai bērniem vecumā no 8 līdz 12 gadiem bez pieaugušo pavadības (autobuss nekur nebrauks, stāvēs uz vietas pie teātra), vecākiem uz izrādes laiku savas atvases būs jāuztic radošajai trupai – Līgai Zeļģei, Jānim Vimbam, Zanei Dombrovskai, Artim Drozdovam un Kārlim Reijeram.

“Bišumāte un vilkacis” ir stāsts par dzīvi Latgales pierobežā. Par pagātni, kura joprojām vajā. Par meliem, ikdienu un neprātīgu vēlmi pēc mīlestības. Pēc mīlestības, kas vienīgā spēj piepildīt šo sasodīti nepanesamo dzīvi. Lomās: Marija Bērziņa, Mārtiņš Brūveris, Gundars Grasbergs, Daiga Gaismiņa, Lāsma Kugrēna, Ilze Rudolfa, Ivars Kļavinskis, Normunds Laizāns , Voldemārs Šoriņš u.c.

Decembrī repertuārā atgriežas arī atraktīvais “īsto” uzvedums LMT Jaunajā zālē “Gribu ziemu īsto!” un, protams, “Sudraba slidas”.

Viens no pazīstamākajiem Ziemassvētku stāstiem “Sudraba slidas” aizved uz 19. gadsimta Holandi – tās aizsalušajiem kanāliem, pa kuriem bērni skrien ar slidām, vējdzirnavām, kas griežas ziemas vējos, un mājām, kurās mīt mazie holandiešu bērni – paēduši, silti apģērbti un laimīgi. Tikai pašā pilsētiņas nomalē, pussabrucis un pelēks, slejas kāds trūcīgs namiņš, kurā dzīvo mazā Grētele, viņas krietnais brālis Hanss, viņu vienmēr norūpējusies, darbos nogurusī mamma un slimais tēvs, kurš pēc nelaimes gadījuma uz dambja ir zaudējis atmiņu un neatceras to, kur noglabājis paprāvu naudas summu. Tuvojas slidošanas sacensības, visiem bērniem ir slidas, izņemot Grēteli un Hansu. Bet izrādās – dzīve bagātos bērnus nebūt nav padarījusi skopus un ļaunus, viņu sirdis nepieņem to, kas viņiem šķiet netaisns – cilvēku šķirošanu pēc viņu maka biezuma. Un notiek brīnumi…

Izrādes “Sudraba slidas” režisors – Edmunds Freibergs, komponists – Raimonds Pauls, dziesmu tekstu autors – Jānis Elsbergs, scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks.