5. decembrī pirmizrāde Kronenberga “Mazajam ganiņam”

Latvijas Nacionālajā teātrī režisors Jānis Znotiņš iestudē Alberta Kronenberga “Mazo ganiņu”. Pirmizrāde 5. decembrī.

Izrāde pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem, kur kopā ar aktieriem dosimies palīgā mazajam ganiņam atrast pazudušo zaķīti. Sastapsim Sēņu veci, Koku rāvēju. Nonāksim debesīs un arī lielas zivs vēderā. Piedzīvosim un iztēlosimies mazā ganiņa pasauli, kurā viņš ir pazaudējis savu zaķīti. Alberts Kronenbergs, viņa zīmētie varoņi un sacerētās vārsmas uzrunājušas daudzas latviešu bērnu paaudzes – ar labestību, vieglu smaidu un dzīvu iztēli.

“Man teātris ir kopā būšana, iztēlošanās un spēlēšanās. Tas ir tas, kas pietrūkst mazajam  ganiņam un tieši to viņš dodas pasaulē meklēt” – atzīst izrādes režisors Jānis Znotiņš.

Lomās: Inga Misāne-Grasberga, Jurģis Spulenieks, Kārlis Reijers un Madara Bore.

Kostīmu māksliniece Madara Botmane, scenogrāfs Arturs Arnis, gaismu māksliniece Krista Erdmane, producente Linda Helviga.

Alberts Kronenbergs (1887 – 1958) ir latviešu bērnu grāmatu autors, kurš ilustrējis vairāk nekā 130 grāmatas un daudzām pat rakstījis tekstus. Viņš ir zīmējis arī politiskās karikatūras. “Mazais ganiņš” ir populārākais Kronenberga darbs, bet noteikti ir vērts izlasīt arī pārējās viņa grāmatas – “Zelta laiki”, “Jērādiņa”, “Tuntuļu Jurītis” un “Sprunguļmuižas gadatirgus”.

Foto Kristaps Kalns