3.maijā “Mīli manu sievu” viesojas SMILTENĒ

3.jūnijā Renē Heinersdorfa komēdija „Mīli manu sievu” plkst.19.00 viesojas Smiltenes pilsētas kultūras centrā.

Izrādes režisors Mihails Kublinskis: „ Šī dzīves sfēra – jūtu pasaule vienmēr būs aktuāla, arī krīzes laikā. Bez maizes garoziņas var arī iztikt, bet bez jūtu pasaules tomēr īsti cilvēks nav cilvēks. Izrāde ir par to, kā pusmūža gados radīt sev iespēju mīlēt, bet varbūt mīlas ilūziju… Būs skaisti aktierdarbi.”

Vācu dramaturga, aktiera, režisora Renē Heinersdorfa komēdija „Tik mīla vien” Latvijas Nacionālajā teātrī ar lieliem panākumiem tiek spēlēta jau trešo sezonu. Autora jaunākā komēdija “Mīli manu sievu” atkal ir piesaistījusi režisora Mihaila Kublinska uzmanību ar savu eleganci, vieglumu, spēles azartu, varoņiem “ķepurojoties” autora piedāvātajās visneiedomājamākās situācijās – un galu galā ar domu, kā pareizi un skaisti novecot, lai nenotiktu tādi kuriozi kā komēdijā un izrādē, kad kritiskajā četrdesmit piecdesmit gadu vecumā atgriežas “nepareizā jaunība”.

Lomās: Ilze Rūdolfa, Lāsma Kugrēna, Voldemārs Šoriņš un Juris Hiršs.

Renē HeinersdorfsVācijā ir pazīstams kā daudzpusīga personība – aktieris, režisors, lugu autors un teātra direktors. Pats viņš dēvē sevi par „bulvārteātra pēdējo ikonu”. Dzimis 1963. Diseldorfā, studējis filozofiju un ģermānistiku, vēlāk ieguvis arī aktiera un režisora izglītību. Spēlējis vairākos Vācijas teātros un piedalījies televīzijas filmās.

1994. gadā Renē Heinersdorfs nodibina Diseldorfā savu teātri Theater an der Kö, līdztekus darbojas kā autors un režisors arī mātes dibinātajā Theater am Dom Ķelnē. Par Renē Heinersdorfu saka: ar mūsdienu aktuālajām tēmām viņš cenšas notraukt putekļus no bulvārteātra skatuves. Un dara to enerģiski un ar panākumiem.

Heinersdorfa lugas lielākoties ir mūsdienīgas komēdijas ar spraigiem, negaidītiem sižeta pavērsieniem un viegliem, asprātīgiem dialogiem. Viņa darbi apceļojuši daudzas Vācijas teātru skatuves.„Mīli manu sievu!” ir Renē Heinersdorfa desmitā luga.