25.maijā Nacionālais teātris uzsāk biļešu tirdzniecību NĀKAMAJAI SEZONAI

Latvijas Nacionālais teātris jauno sezonu sāks ar trīs jauniestudējumiem. Lielajā zālē kā jau tradicionāli tas būs latviešu autora darbs – šoreiz mūsu klasiķa Andreja Upīša mazpazīstamā romāna “Sieviete” dramatizējums. Režisore Ināra Slucka. Pirmizrāde 15.septembrī.

Mariannas kundzes pansijā mitinās jautra četru vecpuišu kompānija, kas savu dzīvi vada bezbēdīgā uzdzīvē. Par viņu iekāres objektu kļūst arī pie brāļa atbraukusī Elza. Pazemota un pievilta, sieviete nolemj slepus atriebt pāridarītājiem, bet neviens, kas iesaistīts šai spēlē, nenojauš, ka likme būs… pašu spēlmaņu dzīvība. Izrāde par atriebību un tās mistisko bumeranga dabu.tTitullomā Dita Lūriņa, lomās: Zane Jančevska, Sanita Pušpure, Kaspars Aniņš, Mārtiņš Brūveris, Raimonds Celms, Gundars Grasbergs, Ģirts Liuziniks

LMT Jaunajā zālē pirmais iestudējums būs vācu izcilā klasiķa Johana Volfganga Gētes “Klavigo”, ko iestudēs viesrežisors no Austrijas Folkers Šmits. Pirmizrāde 22.septembrī.tStāsts par cilvēku, ko plosa pretrunas starp romantiskas un nesavtīgas mīlestības ideālu un pragmatisku attiecību upurēšanu karjeras labā. Varētu šķist, ka šī dilemma zaudējusi aktualitāti. Taču arī mūsdienās attiecībās bieži vien lielāka nozīme ir mūsu pašdefinētajai tirgus vērtībai, nevis mīlestībai. Attiecības arī šodien tiek uztvertas kā maiņas darījums, partnere vai partneris – par statusa simbolu.tTitullomā: Kaspars Dumburs, lomās Marija Bērziņa, Marija Linarte, Mārtiņš Egliens, Ivars Kļavinskis, Jurģis Spulenieks.

Savukārt Aktieru zālē pazīstamais dramaturga un režisora tandēms Jānis Balodis/Valters Sīlis veidos iestudējumu “Veiksmes stāsts”. Pirmizrāde 21.septembrī. tIekšzemes kopprodukta kritums par 18 %, bezdarbs 20 %, nepieciešams aizņemties 7,5 miljardus. Bankrots? Devalvācija? Pilnīgi visi braucam prom? Nē. Dombrovskis! Dombrovskis un ne tikai viņš, kuram pateicoties, iekšzemes kopprodukts pieaug, bezdarbs samazinās un visus 7,5 miljardus iztērēt arī nevajag. Veiksmes stāsts? Bet varbūt jāpameklē cits īpašības vārds?

Lomās: Daiga Gaismiņa, Normunds Laizāns, Uldis Siliņš, Jānis Vimba

Kopumā nākamajā sezonā uz Latvijas Nacionālā teātra skatuvēm būs redzami tādi pasaules klasikas iestudējumi kā Henrika Ibsena “Pērs Gints”, Antona Čehova “Kaija”, mūsdienu dižpārdoklis Saimona Stīvena “Savāds atgadījums ar suni naktī”, Kirils Serebreņnikovs iestudēs speciāli Latvijas Nacionālajam teātrim Marjusa Ivaškēviča rakstītu lugu “Guļošie” un, protams, būs virkne latviešu autoru darbu iestudējumu – divi nacionālā lugu konkursa uzvarētāji –Annas Rancānes “Bišu māte un vilkacis” un Artūra Dīča “Lidojošais Travolta”, mūsu klasiķu Harija Gulbja “Olivers” un Gunāra Priedes “Zilā”. Sezonas noslēgumā būs skatāma Rūdolfa Blaumaņa “Trīne” Elmāra Seņkova režijā ar mūsu izcilajām aktrisēm Mariju Bērziņu un Ditu Lūriņu titullomā.

Repertuārs ir šeit http://www.teatris.lv/lv/repertuars/2015-2016