24.martā sāksies biļešu tirdzniecība uz visām maija un jūnija izrādēm.

24.martā Nacionālais teātris uzsāks biļešu iepriekšpārdošanu uz maija un jūnija izrādēm. Maijā ir paredzētas 3 pirmizrādes – Lielajā zālē “Kabarē”(režisore Indra Roga), “Mājas ekrānā” (režisors Valters Sīlis) LMT Jaunajā zālē un “Marlēnī” (režisors Jānis Mūrnieks) Aktieru zālē.

Džo Masterofa, Džona Kendera un Freda Ebsa „Kabarē” pirmizrāde būs 29.maijā. Tas ir tas pats stāsts, ar kuru savā laikā filmā Cabaret pasaules slavu ieguva Laiza Minelli.

Ļaudis, kas mīt Kabarē pasaulē, ir iluzoras brīvības pārņemti. Tur ir 19 gadus vecā Sallija, angliete, kam Londonā nav izdevies kļūt par aktrisi, tāpēc viņa izmēģina spēkus Vācijā. Tur ir arī topošais amerikāņu rakstnieks Klifs, kas izmisīgi ceļo pa Eiropu, vākdams iespaidus un dzīdamies pakaļ iedvesmai. 1930. gada Berlīnē viņi satiekas, un abu mīlas stāsts līdzinās reibinošam sapnim.

Smeldzīgs stāsts par likteņiem un pasauli, kas gribēja paglābties no nākotnes un intuitīvi negribēja nekā zināt par rītdienu. Dzīvot šodien un būt. Just. Dziedāt. Saglabāties un apturēt laiku.

Lomās: Agnese Cīrule, Rūta Dišlere, Ģirts Liuziniks, Gundars Grasbergs, Ainārs Ančevskis, Uldis Siliņš, Mārtiņš Brūveris, Marija Bērziņa, Egils Melbārdis, Maija Doveika, Zane Dombrovska, Gunta Virkava, Liene Sebre, Alise Polačenko, Samija Atgezalova, Kaspars Dumburs, Jānis Āmanis, Jurģis Spulenieks, Kristaps Ķeselis, Raimonds Celms.

Izrādē piedalās meiteņu instrumentālā grupa Sus Dungo.

„Mājas ekrānā”atkal būt režisora Valtera Sīļa un dramaturga Jāņa Baloža kopdarbs. Eiropa savienība nav tikai uzraksts uz Latvijas Republikas pases, tas atspoguļo jaunu pilsonību, ko jauni cilvēki organiski uztver kā savu. Strādāt Parīzē un dzīvot Rīgā ir vieglāk nekā aizbraukt pie vecmāmiņas Ludzā, bet ģimene biežāk pulcējas nevis pie svētku galda, bet iknedēļas čatā pie datora ekrānā.

Mūsdienu cilvēks mūsdienu pasaulē – šis tad arī ir Valtera Sīļa un Jāņa Baloža pētījumu lauks, kopā ar teātra trīsdesmitgadnieku paaudzi.

Jaunās vācu dramaturģes Teas Dornas luga „Marleni” saved kopā divas ekscentriskas vācu teātra un kino personības – Marlēnu Dītrihu un Leniju Rīfenštāli viņu vecumdienās. Par spīti tam, ka abu jaunība un spēka gadi aizritēja trešā Reiha zīmē, viņu daiļrade ir atstājusi tik spēcīgu ietekmi uz teātra un kino pazinējiem, ka abu radītais gluži kā ūdenī iemests akmens joprojām saviļņo pasaules kultūras līmeni un… vīriešu sirdis. Nacionālā teātra izrādē abu dāmu ādā iejutīsies Lolita Cauka un Lāsma Kugrēna. Režisors Jānis Mūrnieks.