22.oktobrī Nacionālā teātra EIRO VĪZIJA

Š.g. 22.oktobrī Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē pirmizrāde „Eiro Vīzija” lietuviešu režisora Vida Bareiķa režijā. Izrāde „Eiro Vīzija” ir trešā četru Eiropas viesrežisoru izrāžu ciklā „Šengenas zonas spožums un posts”, kas top Latvijas Nacionālajā teātrī sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”.

Vids Bareikis ir viens no slavenākajiem un svarīgākajiem Lietuvas jaunās paaudzes režisoriem, kurš ir arī populārs mūziķis. 2010. gadā viņš izveidoja teātra kompāniju No theatre, kuru veidotās izrādes tiek dēvētas par Lietuvas teātra jauno vilni. Viņa izrāde Misters FLUXUS vai šarlatāni? saņēma nozīmīgāko teātra balvu LietuvāZelta Krustu.

Šajā darba viņš mēģina atklāt, kas tad ir Eiropa un kas mums visiem ir kopīgs. Viņš piedāvā versiju, ka viena no retajām lietām, kas mūs visus vieno, iespējams, ir Eirovīzijas dziesmu konkurss. Tādēļ viņš kopā ar aktieriem veido savu alternatīvu dziesmu konkursu. Šis konkurss runā par tām problēmām, ar kurām pašlaik mums nākas saskarties, bet katrā valstī šīs problēmas ir iespējams uztvert no pilnīgi cita skatpunkta. Tādēļ skatītāji ir aicināti piedzīvot traku Eiropas dziesmu šovu, lai pēc tam nobalsotu par dziesmu, kura mūs visus kopā vislabāk spētu prezentēt.

Izrādē piedalās aktieri: Zane Dombrovska, Sanita Pušpure, Jānis Vimba, Kristians Kareļins un Raimonds Celms.

„Šengenas spožums un posts” ir Latvijas Nacionālā teātra un „Rīga 2014” kopprojets. Tā ietvaros tiks iestudētas 4 izrādes – „Noķert RABIT” Juliana Hecela (Vācija) režijā, „Spožums un posts” Marsijas Lancas (Portugāle) režijā, „Eiro Vīzija” Vida Bareika (Lietuva) režijā un „Republika”apvienības Kviss búmm bang (Islande) režijā.

Gunāra Janaiša foto