22.10. pirmizrāde Tomasa Manna “AVANTŪRISTA GRĒKSŪDZE”

Š.g. 22.oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrāde Tomasa Manna “Avantūrista grēksūdzei ” Mihaila Gruzdova režijā. Avantūrista Fēliksa Krula lomā Uldis Siliņš un Ivars Puga.

Kaut arī plaši pazīstams kā biezu filosofisku un eksistenciālu romānu autors, Tomass Manns savā pēdējā darbā ķeras pie piedzīvojumiem, dēkām un, kā rāda nosaukums – avantūrām, lai runātu par to, ka izdzīvošanai modernā sabiedrībā nepieciešami sakari un drosme.

Lugas galvenais varonis Fēlikss Kruls ir nabags no dižciltīgas ģimenes, kurš spiests dzīvē tikt uz priekšu pats saviem spēkiem. Vēriens un veiksme, ar kādu no viena piedzīvojuma viņš metas otrā, ir apbrīnojami un spēles noteikumi viņu nebiedē – viņa ceļš ved gan cauri dažādām gultām, gan citu kabatām, gan svešu identitāti.

“ Avantūra, ķermenis, dvēsele, pasaule, karjera, mērķis, erotika, mīlestība, sekss, dzīves jēga – tie ir paši svarīgākie cilvēka esības jautājumi, uz kuriem mēs, veidojot izrādi, gribējām atbildēt” – atzīst izrādes režisors Mihails Gruzdovs.

Lomās: Zane Dombrovska, Daiga Gaismiņa, Zane Jančevska, Dita Lūriņa, Mārtiņš Brūveris, Raimonds Celms, Ģirts Liuziniks, Juris Hiršs, Valdis Lūriņš, Jurģis Spulenieks, Sanita Pušpure, Liene Sebre, Evija Skulte, Gunta Virkava, Kristaps Ķeselis.

Izrādē piedalās dejotāja Erna Daudzvārde un gaisa vingrotāji Natālija Ivanova, Vadims Lukjančuks.

Izrādes scenogrāfs Aigars Ozoliņš, videomākslinieks Māris Kalve, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, horeogrāfs Iļja Vlasenko, gaismu mākslinieks Igors Kapustins.

Gunāra Janaiša foto