19.septembrī PIRMIZRĀDE “Ceļā uz mājām”. Režisors Dāvis Auškāps.

Š.g. 19.septembrī Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē pirmizrāde Dāvja Auškāpa iestudējumam Eliota Heiza „Ceļā uz mājām”.

Izrāde „Ceļā uz mājām” asprātīgā formātā piedāvās mūsdienu ģimenes problēmu koncentrātu: autoritātes trūkums, dzimuma lomu (ne)sadalījums, “skeleti skapjos”, bojāto telefonu komunikācija, mīlestības trūkums, aizvainojums, dalījums mīļajos/nemīļajos utt.

Dāvis Auškāps: „Man ir zināmi daudzi no tajā skartajiem tematiem, ko arī es esmu pieredzējis savā dzīvē, savā lielajā ģimenē ar brāļiem, māsām, brālēniem, māsīcām, tēva radiem, mātes radiem, tagad arī sievas un brāļa sievas radiem. Es gan tur nesaskatu nevienu konkrēti. Kā izrādē „Blakts” saka – „tas nav par tevi, tas ir par tavu kaimiņu”. Tās ir lietas, par kurām man gribas runāt.”

Lomās: Lomās: Ilze Rudolfa, Voldemārs Šoriņš, Līga Zeļģe, Ainārs Ančevskis, Egils Melbārdis un Jānis Āmanis.

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece Agnese Kaupere. Jāņa Aišpura mūzika.

Eliots Heizs(Elliott Hayes) (1956-1994) bija daudzsološs kanādiešu dramaturgs, kura dzīvi pārtrauca avārija, ko izraisīja piedzēries šoferis. “Ceļā uz mājām” ir viņa visvairāk iestudētā luga.

Šis ir Dāvja Auškāpa trešais iestudējums Nacionālajā teātrī. Pirmie divi – Jevgeņija Griškoveca vīru saruna „Satisfakcija” un Vladimira Majakovska groteskā luga „Blakts” – tapuši studiju laikā.

Kristapa Kalna foto