18. oktobrī uzsākta biļešu iepriekšpārdošana DECEMBRIM un JANVĀRIM

18.oktobrī Latvijas Nacionālais teātris uzsāk biļešu tirdzniecību decembrim un janvārim.

7. decembrī pirmizrādi piedzīvos Dankana Makmillana lugas „Cilvēki, lietas un vietas” iestudējums Valtera Sīļa režijā. Galvenajās lomās Maija Doveika un Lāsma Kugrēna.

Mūsdienu britu lugas galvenā varone savu talantu realizē uz skatuves, bet ar teātri ir par maz. Bēgšanai no dzīves viņa izmanto arī narkotikas, un to spēks izrādās lielāks par viņas pašas gribu – izrāde jāpārtrauc, teātris jāatstāj. Bet pat visveiksmīgākā rehabilitācijas programma spēj cilvēkam palīdzēt atbrīvoties no atkarībām tikai tad, ja viņš pats to vēlas. Smeldzīga drāma par jaunas sievietes attiecībām ar sevi un pasauli.

5.decembrī aktieru zālē pirmizrāde Alberta Kronenberga „Mazajam ganiņam” Jāņa Znotiņa režijā. Lomās Kārlis Reijers, Inga Misāne, Jurģis Spulenieks un Madara Bore.

Izrāde pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem, kur kopā ar aktieriem dosimies palīgā mazajam ganiņam atrast pazudušo zaķīti. Sastapsim Sēņu veci, Koku rāvēju. Nonāksim debesīs un arī lielas zivs vēderā. Piedzīvosim un iztēlosimies mazā ganiņa pasauli, kurā viņš ir pazaudējis savu zaķīti. Alberts Kronenbergs, viņa zīmētie varoņi un sacerētās vārsmas uzrunājušas daudzas latviešu bērnu paaudzes – ar labestību, vieglu smaidu un dzīvu iztēli.

No 22. decembra “Gadumijas koncerts ar Raimondu Paulu”. Gadumijas koncertā pilnīgi jaunas un jau zināmas dziesmas Maestro Raimonda Paula dziesmas izdziedās gandrīz pilnīgi jauni un jau zināmi Nacionālā teātra aktieri, sagaidot Ziemassvētkus un ieskandinot Jauno gadu. Režisors Edmunds Freibergs.

12.janvārī aktieru zālē pirmizrādi piedzīvos dramatiska komēdija ar traģēdijas elementiem Andra Ūdra „Apsolu” Daigas Kažociņas režijā.

Cik viegli ir pateikt – apsolu? Šo vārdu mēs dāsni lietojam ikdienā, kā arī citus lielus jēdzienus, kuri, mūsuprāt, piešķir dzīvei jēgu, vērtību un nozīmīgumu.

Stāsts par apsolījumiem sākas kādā naktī, kad trīs rīdzinieki satiekas pilsētas nomalē, lai apraktu līķi. Šī tikšanās pilnībā izmaina viņu dzīvi. Kamēr draugi rok bedri, atklājas notikumi, kuri apglabāti viņu sirdsapziņās.

Jaunā autora debija profesionālā teātrī – luga, kas Nacionālā teātra 100 gades lugu konkursā ieguva 3. vietu.

25. janvārī LMT Jaunajā zālē Jāņa Vimbas režijas studiju diplomdarba izrāde Jasmīna Rezā „ ART”.
Draudzība. Mīlestība. Humors. Māksla. Smalka, cilvēku pētoša luga par trīs draugu attiecībām ar mākslu, sievietēm un citam ar citu, kurā pēc ilgāka pārtraukuma kā draugi satiksies trīs kursabiedri – Ainārs Ančevskis, Mārtiņš Egliens un Egils Melbārdis.