18. novembrī plkst. 22.30 pie mums būs koncertuzvedums “DZIMŠANAS DIENAS NAKTS”

Latvijas Nacionālajā teātrī top īpašs koncertuzvedums “Dzimšanas dienas nakts”, kas notiks š.g. 18. novembrī plkst. 22.30 Latvijas Nacionālajā teātrī – vietā, kur dibināta Latvijas valsts. Koncertuzvedumā piedalīsies visi teātra aktieri. Režisors Jānis Vimba.

“Vēlamies radīt skaistu dzimšanas dienas apsveikumu Latvijai, izmantojot vārdu kā pamata izteiksmes veidu teātrī. Radīt kopēju sveicienu, kurš sastāvēs no katra atsevišķā aktiera sajūtas, viņa paša izvēlēta stāsta vai dzejoļa, kas tieši viņam ir Latvija, šādi radot kopējo svētku noskaņu. Tas būs sajūtu un domu lidojums par tēmu – kas mums (teātra aktieriem) Latvija ir šodien. Latvija kā vieta, kur dzīvot, sapņot, pārdzīvot un priecāties. Zeme, kurā ir četri gadalaiki un brīnišķīga daba, zeme, kurā dzīvo un strādā ļoti dažādi cilvēki, zeme, kura ir tik daudz devusi pasaulei, un arī zeme, kurā ir radusies un pastāv Latvijas valsts”- stāsta Jānis Vimba.

Uzvedums tiek veidots kā četri gadalaiki, ko poētiski var salīdzināt ar katra cilvēka iekšējo sajūtu gammu – no pavasara naivās mīlestības, prieka un sajūsmas, vasaras tveices, brieduma un pirmajām problēmām, līdz eksistenciālām domām, runām, dusmām un vētrainām cīņām rudenī, un ar mierpilnu dzīves ritējumu, sirds siltuma nepieciešamības apjausmu un jēgpilnu līdzās pastāvēšanu ziemā.

Piedalās: Marija Bērziņa, Ainars Ančevskis, Normunds Laizāns, Inta Tirole, Dace Bonāte, Kaspars Aniņš, Juris Lisners, Rasma Garne, Madara Bore, Uldis Anže, Ģirts Liuziniks, Māra Zemdega, Madara Botmane, Jānis Āmanis, Mārcis Maņjakovs, Baiba Indriksone, Indra Burkovska, Romāns Bargais, Egils Melbārdis, Ance Kukule, Ilva Centere, Mārtiņš Brūveris, Ivars Puga, Agnese Cīrule, Raimonds Celms, Kārlis Reijers, Maija Doveika, Uldis Dumpis, Jēkabs Reinis, Zane Jančevska, Mārtiņš Egliens, Igors Šelegovskis, Daiga Kažociņa, Gundars Grasbergs, Uldis Siliņš, Lāsma Kugrēna, Juris Hiršs, Jānis Skanis, Dita Lūriņa-Egliena, Ģirts Jakovļevs, Voldemārs Šoriņš, Anna Klēvere, Ivars Kļavinskis, Jurģis Spulenieks, Inga Misāne- Grasberga, Arturs Krūzkops, Kaspars Zvīgulis, Sanita Paula, Liene  Sebre, Laura Siliņa, Evija Skulte, Ināra Slucka, Daiga Gaismiņa, Līga Zeļģe.

Skatuves iekārtojumu veidos Reinis Suhanovs, aktierus skatuviski saposīs un apģērbs Madara Botmane, par gaismu attiecīgajā noskaņā rūpēsies Oskars Pauliņš un par dzīvās mūzikas aranžējumiem un izvēli atbildēs Jēkabs Nīmanis. Par režiju līdzās Jānim Vimbam rūpēsies Raimonds Celms.

Lai gūtu vienreizīgu un noskaņu papildinošu sajūtu, iestudējumā piedalīsies pieci pūtēju instrumentu mūziķi.

Koncerta  papildu izrādes būs 19. novembrī. Biļetes tirdzniecībā no 18. oktobra.