16.oktobrī sākas biļešu tirdzniecība DECEMBRIM

16.oktobrī Latvijas Nacionālais teātris uzsāk biļešu iepriekšpārdošanu decembrim. 4.decembrī pirmizrādi piedzīvos Alana Eikborna „Svētku laika pārpratumi” Ģirta Ēča režijā, skatītājiem atkal būs iespēja redzēt „Sudraba slidas” un top arī jauns Gadumijas koncerts, kuru veidos Indra Roga un Raimonds Petrauskis.

„Svētku laika pārpratumi”būs ģimenes komēdija, kurā visi varoņi satiekas Ziemassvētku brīvdienās kādā savrupmājā. Alans Eikborns ir labi pazīstams britu dramaturgs, kura labā humora izjūta, atšķirībā no daudziem citiem kolēģiem, vienmēr bijusi vienkārša un silta. Varētu pat teikt ģimeniska, jo kas gan vajadzīgs trīsdesmitgadniekiem Ziemassvētkos? Dāvanas zem eglītes, mazliet uzmanības no radu puses un mīlestība. Ja ar pirmajām divām vajadzībām būs komiski pārpratumi, tad mīlestība izrādīsies tikai ilūzija, un kādam/kādai sāpēs sirds, kaut arī visiem citiem būs priecīgi.

Lomās: Marija Bērziņa, Liene Gāliņa, Daiga Kažociņa, Evija Skulte, Uldis Anže, Arturs Krūzkops, Normunds Laizāns, Juris Lisners, Ģirts Liuziniks

Gadumijas koncertā iedomāti tiks šķirstīts sienas kalendārs. Latvijas ainavas, ģimenes bildes vai dzīvnieku foto joprojām grezno mūsu mājas kalendārus, ko gada beigās noņemam no sienas un liekam vietā jaunus. Bet – pirms tos ielikt plauktā vai izmest, ir vērts tos pāršķirstīt – starp gada priecīgajām dienām droši vien slēpjas arī skumjās, tomēr laiks skrien tik ātri, ka katrs no jums būs pārsteigts – vai tiešām tas viss noticis viena gada laikā!? Nacionālā teātra aktieri aicina kalendāru pāršķirt kopā. Koncerta 1. daļā, atskatoties uz visu, kas bijis, koncerta 2. daļā – ļaujoties sapņiem par jauno, atnākošo, šoreiz 2015. Pazīstamas un piemirstas dziesmas, džeza piesitiens, mazliet sentimenta un dzirkstošs šampanietis, bet tam visam pāri – teātra spēles prieks.tRežisore Indra Roga, muzikālais vadītājs – Raimonds Petrauskis, piedalās plašs aktieru ansamblis.

Viens no pazīstamākajiem Ziemassvētku stāstiemMērijas Meipsas –Dodžas „Sudraba slidas” Edmunda Freiberga režijā, ar Raimonda Paula oriģinālmūziku – aizved uz 19. gadsimta Holandi – tās aizsalušajiem kanāliem, pa kuriem bērni skrien ar slidām, vējdzirnavām, kas griežas ziemas vējos, un mājām, kurās mīt mazie holandiešu bērni, paēduši, silti apģērbti un laimīgi. Tikai pašā pilsētiņas nomalē, pussabrucis un pelēks, slejas kāds trūcīgs namiņš, kurā dzīvo mazā Grētele, viņas krietnais brālis Hanss, viņu vienmēr norūpējusies, darbos nogurusī mamma un slimais tēvs, kurš pēc nelaimes gadījuma uz dambja ir zaudējis atmiņu un neatceras to, kur noglabājis paprāvu naudas summu.

Tuvojas slidošanas sacensības, visiem bērniem ir slidas, izņemot Grēteli un Hansu. Bet, izrādās, dzīve bagātos bērnus nebūt nav padarījusi skopus un ļaunus, viņu sirdis nepieņem to, kas viņiem šķiet netaisns – cilvēku šķirošanu pēc viņu maka biezuma, un notiek brīnumi…

Izrāde vecākiem, kas vēlas saviem bērniem uzdāvināt ticību brīnumam un pārliecību, ka laba sirds ļauj pārvarēt visus šķēršļus par spīti tam, cik daudz naudas tev makā. Un, protams, bērniem.

Lomās: Ainārs Ančevskis, Sanita Pušpure, Dace Bonāte, Ilze Rudolfa, Marija Bērziņa, Ivars Puga, Voldemārs Šoriņš, Egils Melbārdis, Anta Aizupe, Zane Dombrovska, Zane Aļļēna, Evija Skulte, Kaspars Dumburs, Juris Jope, Artis Drozdovs, Romāns Bargais, Kaspars Aniņš, Toms Liepājnieks, Kristians Kareļins, Uldis Norenbergs.