15. novembrī notiks Astrīdas Kairišas piemiņas vakars

Pārcelts uz 2022.gada 11.aprīli

Latvijas Nacionālā teātra aktrises Astrīdas Kairišas piemiņas vakars 2021. gada 15.novembrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē.

Baltā 13. janvāra rītā, šim gadam tikko kā iesākoties, mūžībā aizgāja Astrīda. Visu mīlēta un cienīta māksliniece, īsi pirms savas 80 gadu jubilejas. Pandēmijas dēļ atvadas bija tik klusas un personiskas, cik klusa un iekšupvērsta bija viņa pati, un nu viņas pelni ir dzimtas kapavietā Matīsa kapos.

Tomēr teātris, viņas darbavieta 50 gadu garumā, vēlas kopīgu piemiņas vakaru, aicinot Astrīdu atcerēties viņas spēka gados – gaišu, starojošu, mīlošu un bezgala skaistu.

Vakaru veidos režisors Edmunds Freibergs, pirmajā daļā dodot vārdu viņas tuvākajām kolēģēm no ceturtās ģērbtuves – Mārai Zemdegai, Lolitai Caukai, Līgai Liepiņai un Daigai Gaismiņai, bet otrajā daļā aicinot runāt tuvākos partnerus – Ģirtu Jakovļevu, Uldi Dumpi, Juri Lisneru, Uldi Anži un Aināru Ančevski.

Skanēs arī dziesmas no izrādēm, kurās Astrīda reiz spēlējusi, un citas Astrīdai mīļas dziesmas, tāpēc šai vakarā uz skatuves būs arī viņas teātra krustmeita Līga Zeļģe un kolēģi – Agnese Budovska, Dita Lūriņa, Juris Hiršs, Egils Melbārdis un Mārcis Maņjakovs.