15.maijā sākas abonementu maiņa un tirdzniecība

Latvijas Nacionālais teātris š.g. 15.maijā uzsāk 2015./2016.gada sezonas abonemetu maiņu un tirdzniecību.

2015./2016. gada sezonas abonementā ir iekļautas 5 izrādes:

1) Rainis. „Uguns un nakts”, režisors Viesturs Kairišs

2) Tomass Manns. „Avantūrista grēksūdze”, režisors Mihails Gruzdovs

3) Viktors Igo. „Cilvēks, kas smejas”, režisore Rēzija Kalniņa

4) Māris Bērziņš. „Svina garša”, režisors Valters Sīlis

5) Teātra dienas koncerts

“Maini un mainies pats uz augšu”, aicina Spīdola Lāčplēsi Raiņa lugā “Uguns un nakts” un aicinām arī mēs visa Raiņa gada garumā un, protams, pirmajā nākamās sezonas pirmizrādē, kas notiks tieši Raiņa 150. dzimšanas dienā 2015. gada 11. septembrī. Tās režisors būs vāgneriskā vēriena un rainiskās domas azartisks aizstāvis – Viesturs Kairišs, kas atgriezīsies Nacionālajā teātrī pēc četru gadu pārtraukuma.

Viestura Kairiša redzējumā šobrīd Latvija guļ kopā ar tās varoni Lāčplēsi. Atmodas skaitīt šķiet banāli, bet Lāčplēša dusa ir bīstama, jo nācijas pastāvēšana sarežģītajos ģeopolitiskajos apstākļos var sastapties ar reālu apdraudējumu. Ir jāceļas augšā no gultas un jāmainās. Uz augšu.

Izrādes radošajā komandā – scenogrāfs Reinis Dzudzilo, kostīmmāksliniece – Krista Dzudzilo un dīdžejs Monsta.

Oktobra otrajā pusē pirmoreiz Latvijā taps ievērojamā vācu prozaiķa Tomasa Manna pēdējā, nepabeigtā romāna “Avantūrista grēksūdze” iestudējums, ko Nacionālā teātra skatuvei pielāgos viesrežisors Mihails Gruzdovs. Kaut arī plaši pazīstams kā biezu filosofisku un eksistenciālu romānu autors, Tomass Manns savā pēdējā darbā ķeras pie piedzīvojumiem, dēkām un, kā rāda nosaukums – avantūrām, lai runātu par to, ka izdzīvošanai modernā sabiedrībā nepieciešami sakari un… drosme. Pavisam vienkārši. Fēlikss Kruls ir nabags no dižciltīgas ģimenes, kurš spiests dzīvē tikt uz priekšu pats saviem spēkiem. Vēriens un veiksme, ar kādu no viena piedzīvojuma viņš metas otrā, ir apbrīnojami un spēles noteikumi viņu nebiedē – viņa ceļš ved gan cauri dažādām gultām, gan citu kabatām, gan svešu identitāti.

Trešā 2015./2016. gada sezonas pirmizrāde būs aktrises un režisores Rēzijas Kalniņas debija dramatiskajā teātrī Latvijā. Savam pirmajam lielinscenējumam viņa izvēlējusies leģendāru darbu – padomju laikā līdz pirmizrādei tā arī nenonākušo V. Igo “Cilvēks, kas smejas” ar Imanta Kalniņa mūziku un Viktora Kalniņa jeb Vika dziesmu tekstiem. No neiestudētās izrādes 10 dziesmu cikla viena ir ar īpašu vēsturi un nozīmi latviešu kultūrā – proti, izrādei bija jābeidzas ar “Dziesma, ar ko tu sāksies?”. Bet pats darbs ir par mīlestību, kas cilvēku padara par cilvēku, un nežēlību, kas cilvēku pārvērš zvērā.

Jaunākais LATVIJA. XX gadsimts sērijas romāns – Māra Bērziņa “Svina garša” – tūlīt pēc iznākšanas nokļuva apspriestāko un pirktāko grāmatu vidū. Dēku un piedzīvojumu romāns, no vienas puses, traģikomisku notikumu virkne, kas maina cilvēku dzīves, no otras puses. Jau 2016. gada februārī tas nonāks uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves, sagaidot ne tikai Latvijas, bet arī Nacionālā teātra simtgadi. 1940. un 1941. gadā Latvijā straujā tempā nomainās lielvalstu varas, un latviešu puisis Matīss no Torņakalna, kurš nevēlas karot ne vienā, ne otrā frontes pusē, mēģina būt malā. Protams, tas neizdodas. Nepieciešamība izdzīvot frontes aizmugurē, uzdzīve un andelēšanās ar kreiso preci, pirmā sastapšanās ar mīlestību, nodevību, nelietību, žēlsirdību, un svina garša mutē. Gan no nomaldījušās lodes, gan no tā, kas notiek ar Latviju.

Tā kā diemžēl nav pamats domāt, ka politikas teātris Latvijā un pasaulē beigs pastāvēt un deputāti par primāro uzskatīs kalpošanu sabiedrības interesēm, Nacionālais teātris joprojām nodarbosies ar politiskā procesa analīzi un pārvēršanu traģikomiskā politiskajā kabarē ar jau tradicionālo Žurkas zīmolu. Pirmizrāde – ap Lieldienu laiku.

Abonementa cena paliek tāda pati kā šajā sezonā.

Abonementa cena par 5 izrādēm EUR 59.50; EUR 50.75, EUR 40.25 vai EUR 28.00

(pilnā cena par 5 izrādēm būtu attiecīgi EUR 85.00, EUR 72.50, EUR 57.50 vai EUR 40.00) . Abonementa īpašniekam ir iespēja iegādāties biļetes uz Nacionālā teātra izrādēm Lielajā, Aktieru un LMT Jaunajā zālē ar 10% atlaidi visas sezonas laikā.

Abonementu maiņa notiks Latvijas Nacionālā teātra kasēs no š.g. 15.maija līdz 30.jūnijam. Ja Jums rodas jautājumi, lūgumi vai ierosinājumi par abonementiem, lūdzam zvanīt pārdošanas projektu vadītājai Sandrai Andersonei 67006336 vai rakstīt uz sandra.andersone@teatris.lv.