15. februārī pirmizrāde Žana Lika Lagarsa “Tas pasaules gals”

Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē 15. februārī pirmizrādi piedzīvos Žana Lika Lagarsa “Tas pasaules gals”, režisore Ināra Slucka.  

Jauns cilvēks pēc daudzu gadu prombūtnes, ko viņš pavadījis tālu no mājām, atgriežās pie ģimenes provinces pilsētā, lai pavēstītu mātei, brālim un māsai kādu bezgala svarīgu jaunumu par savu dzīvi. Izrādas, ka izdarīt to nemaz nav tik viegli.
Žans Liks Lagarss ir ievērojamākais franču 20. gs. otrās puses dramaturgs, kuru Latvijā pazīst tikai pēc viņa lugas „Spēles varoņi”, kā arī Ksavjera Dolana filmas „Tas ir tikai pasaules gals” 2016. gadā.

Režisore Ināra Slucka: “Ne tik bieži iznāk sastapties ar patiesi augstvērtīgu mūsdienu dramaturģiju. Aktieri, režisoru un autoru Žanu Liku Lagarsu (1957-1995) kā dramaturgu pa īstam atzina tikai pēc viņa nāves. Līdzīgi kā ar daudziem māksliniekiem, kurus dzīves laikā nesaprata, nenovērtēja… Tā ir dīvaina klātesamība procesam, kad tu strādā ar tāda autora darbu, kuru vēl pēc gadiem pazīs pasaule. Jau šobrīd Lagarsa lugas pieskaitāmas pie franču dramaturģijas klasikas un viņš ir Francijā visvairāk spēlētais mūsdienu dramaturgs  līdzās  Čehovam un Moljēram. Autors, kurš vienkārši un dziļi stāsta stāstus par mūžīgām tēmām – dzimšanu, nāvi un mīlestību.”

Lomās: Kaspars Zvīgulis, Dace Bonāte, Sanita Pušpure, Evija Skulte, Ivars Kļavinskis.

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece Marija Ulmane, gaismu māksliniece Lienīte Slišāne, tulkotāja Inga Rozentāle, kustību konsultante Agnese Vanaga, video mākslinieks Toms Zeļģis, producente Ilona Matvejeva.

Kristapa Kalna foto