13. jūnijā sākam biļešu tirdzniecību septembrim un uz īpašo populārāko izrāžu skati augustā

Uz izrādēm “Pūt, vējiņi!”, “Antigone”, “Ezeriņš”un “Juveliera jubileja” biļešu tirdzniecība sāksies 13. jūnijā plkst. 10.00, uz pārējām būs tirdzniecībā jau tūlīt pēc pusnakts.

Savu 101. sezonu sāksim 19. septembrī ar trīs pirmizrādēm vienā dienā – Lielajā zālē tas būs Aivara Freimaņa “Katls” Ināras Sluckas režijā,  Aktieru zālē somu dramaturga Juha Jokela darbs “Finlandizācija” Valtera Sīļa režijā un LMT Jaunajā zālē Ivo Brieža “Pēdējais salmiņš” Toma Treiņa režijā.

13. jūnijā sāksim tirdzniecību arī uz oktobra Lielās zāles jauniestudējumu  Luisa Kerola “Alise Brīnumzemē” 18, 19. un 20. oktobrī, ko iestudēs Inga Tropa.

Aivars Freimanis

Katls

Režisore Ināra Slucka

Ievērojamā latviešu kinorežisora, ironiskā nomaļnieka Aivara Freimaņa pirmais un vienīgais romāns beidzas ar šādiem vārdiem: “..varbūt ierakumi neizzūd tāpēc, ka varētu būt vajadzīgi vēl kādreiz?” Viņa romāna lappusēs Kurzemes lībiešu krastā pēdējā kara gadā un pirmajos pēckara gados sastopas vienkāršs lībiešu zvejnieka dēls Ingus Zutis un… jaunā dzīve. Ingus kā cīņas līdzekli izvēlas anonīmu zīmīšu rakstīšanu, lai notikumi risinātos tā, kā vēlas viņš. Viņa draugi – nē. Vai notikušo mēs varam atcelt kā nebijušu, ja atrodam tam attaisnojumu?

Ivo Briedis

Pēdējais salmiņš

Režisors Toms Treinis

Galvenais, lai ir veselība. Tas ir viens no populārākajiem un svarīgākajiem novēlējumiem, kuru mēs novēlam gan citiem, gan saņemam paši. Medicīna mūsdienās ir attīstījusies ļoti tālu un kvalitatīvi, taču vēl joprojām ir dažas slimības, kuras mēs nespējam izārstēt. Tas ir brīdis, kad cilvēki ķerās klāt netradicionālām ārstēšanās metodēm un tādu ir ļoti daudz. Viens tāds cilvēks, kurš uzskatīja, ka spēj izārstēt gan AIDS, gan vēzi, principā, jebkuru slimību, bija Ivans Kuzņecovs, kura izgudroto iplikatoru vēl joprojām var nopirkt internetā.

Izrāde par cilvēka ticības galējībām, kad viņš nonāk bezizejā.

Juha Jokela

Finlandizācija

Pašcenzūras komēdija

Režisors Valters Sīlis

Neliels Somu medicīnas iekārtu uzņēmums ir radījis ierīci, kas spēj ļoti precīzi analizēt smadzeņu darbību un tās traucējumus. Tā ir izcila iekārta, tomēr tā ir ļoti dārga, un ne visas slimnīcas to spēj atļauties. Patiesībā to nevar atļauties pat neviena Somijas slimnīca. Taču pateicoties Ārvalstu tirdzniecības ministrijas atbalstam, izdodas atrast partnerus Krievijā. Lugas darbība notiek no 2013. līdz 2015. gadam. Krimas okupācija notiek 2014. gadā.

Luiss Kerols

Alise Brīnumzemē

Izrāde bērniem no 6 līdz 12 gadiem

Režisore Inga Tropa

Alises kritiens melnajā caurumā ir viens no lielākiem noslēpumiem, ko vēl neviens nav atrisinājis, pat ne Oksfordas profesors, kas sarakstījis šo bērnu grāmatu, slēpdamies zem Luisa Kerola vārda. Tikai Brīnumzemē cilvēks var kļūt neticami liels vai neticami mazs, sastapt Marta Zaķi, kas nēsā pulksteni vestes kabatā, ap tējas laiku iepazīties ar Cepurnieku, kā arī redzēt kroketa spēli, kurā Karaliene nūjas vietā lieto dzīvu flamingu. Tā ir dīvaina pasaule, kurā visām būtnēm ir pašām sava loģika, kas nesakrīt ar Alises loģiku, un šo loģiku sadursmē dzimst… “angļu humors”.