10. janvārī sākam biļešu iepriekšpārdošanu MARTAM

10.janvārī Latvijas Nacionālais teātris uzsāk biļešu iepriekšpārdošanu martam. Mēneša pirmizrāde – 8.martā – Artūra Dīča “Arī vaļiem ir bail” Elmāra Seņkova režijā, bet  15. martā Aktieru zālē pirmizrādi piedzīvos Andrī Lūpa “Dūja” jaunā režisora Toma Treiņa režijā. 27. martā būs tradicionālais Teātra dienas koncerts, šogad ar nosaukumu “Ideālā žurka” Jāņa Vimbas, Artura Krūzkopa un Kaspara Zvīguļa režijā

Izrādes “Arī vaļiem ir bail” anotācija vēsta: “Kad trīsdesmitgadīga vīrieša dzīvē itin nekas netrūkst – ir veiksmīga karjera, laimīga ģimenes dzīve, brīnišķīgi vecāki un burvīgi bērni, kad pietiek naudas un ideju ceļojumiem vai citām atpūtas iespējām, kādā rītā tu, dzerot rīta kafiju, saproti – nekas no tā visa tev vairs nesagādā prieku. Ko darīt? Vai ir vērts to kādam teikt? Vai to sapratīs? Varbūt pārpratīs? Sadzīves drāma par mūsdienu Latvijas cilvēkiem, kurā daudz līdzības ar bērnībā izsapņoto Sprīdīša sapni par Laimīgo zemi. Un mūsu varonis nolemj doties pasaulē… t.i. iziet ārpus ierastās trajektorijas – darbs un mājas. Galvenajās lomās – Maija Doveika un Ģirts Liuziniks.

Lomās: Marija Bērziņa, Maija Doveika, Daiga Gaismiņa, Lāsma Kugrēna, Liene Sebre, Normunds Laizāns, Ģirts Liuziniks, Kārlis Reijers, Igors Šelegovskis.

Izrāde “Dūja” ir plānota kā komēdija par mūsdienu teātra aizkulišu dzīvi, kurā jaunais režisors nāk ar milzu ambīcijām, bet vecais premjers nav gatavs tām pakļauties, lokālā zvaigzne kārtējo reizi gaida bērnu, skatuves strādnieks labprāt nosvilinātu teātri, Kultūras ministrija negrib dot naudu, direktoram paliek sirmi mati, bet, vienalga, – teātrim ir savi fani, kas gatavi atdot pusdzīvi, lai nokļūtu šai “paradīzē”.

Lomās: Zane Jančevska, Līga Zeļģe, Madara Bore, Uldis Anže, Mārtiņš Brūveris, Raimonds Celms, Juris Hiršs, Ģirts Jakovļevs, Voldemārs Šoriņš.

Kā mēs, ideālie latvieši, dzīvotu savā ideālajā zemē 100 ideālus gadus? Šī gada teātra dienas koncerts “Ideālā Žurka”. Ir pienācis ilgi gaidītais 2018. gads! Bet apkārt, par lielu pārsteigumu, valda nīgrums, nomāktība un neticība.
Tieši Tu esi izredzēts visu sākt no jauna un pārcelties uz teiksmaino Roņu salu – būvēt jaunu valsti no pašiem pamatiem!
Vai ņemsi mūs līdzi? Tiešām visus? Vai tomēr atstāsi kādu pieskatīt veco Latviju?

Izmantoti foto no izrādes “Dūja” maketa pieņemšanas. Režisors Toms Treinis, scenogrāfs Kristaps Kramiņš.