10. februārī pirmizrāde drāmai “Sievietes daļas”

10. februārī Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē pirmizrāde Katas Vēberes drāmai “Sievietes daļas”, Ināras Sluckas režijā.

Luga “Sievietes daļas” ir mūsdienu ģimenes drāma, ko iedvesmojis pārdzīvojums pašas ungāru dramaturģes Katas Vēberes dzīvē.

Sievietes “daļas” citu nozīmju starpā ir arī sociālās lomas – šai izrādē sieviete ir mīļākā, sieva, meita, māsa, māte, māsīca, svaine, vecāmāte, labākais draugs un arī konkurente. Visas šīs lomas tiek izspēlētas pie ģimenes pusdienu galda, kur atklājas ne tikai ģimenes problēmas, bet arī aktuālas lietas sabiedrībā, kas nodarbina cilvēkus ikdienas dzīvē. Lugai ir negaidīts ievads, un galvenās varones pārdzīvotais kļūst par impulsu tam, lai tuvinieki beidzot sāktu runāt par būtisko, meklētu ceļu cits pie cita, jo, runājot Albēra Kamī vārdiem, dzīves tumšākajā naktī viņi ir atklājuši, ka viņos mīt neuzvarama vasara.

 

Režisore Ināra Slucka komentē lugas izvēli: “Es esmu režisore-sieviete, tāpēc ir tikai pašsaprotami, ka manu izrāžu tēmas vienmēr būs saistītas ar sievietes pasaules redzējumu vai arī skatītāji to vienmēr manās izrādēs ieraudzīs. Pat ja uz skatuves būtu tikai vīriešu tēli, par to teiktu – viņa kā sieviete redz tā… Sieviete un sabiedrība, sieviete un vīrietis, sieviete un viņas bērns. Drīzāk interesanti, ka pirms “Sievietes daļām” tapa “Tukšais zieds (Jerma)”, “Sieviete” un vēl pirms tam bija “..bagātā kundze..”. Bet… ir bijis arī daudz kas cits. Viens gan – laikam pirmoreiz es satiekos ar dramaturģisko materiālu, kas ir tik dzīvi apliecinošs.”

 

Radošā komanda

Režisore Ināra Slucka

Scenogrāfe Marija Ulmane

Kostīmu māksliniece Kristīne Abika

Komponists Edgars Mākens

Video mākslinieki Toms Zeļģis

Gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš

 

Izrādē piedalās: Laura Siliņa, Jānis Āmanis, Esmeralda Ermale, Sanita Paula, Gundars Grasbergs, Ieva Aniņa un Jana Ļisova.