1. novembrī PIRMIZRĀDE “visas manas vājības ir tavas lūpas”

Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē 1. novembrī pirmizrāde laikmetīgās dejas izrādei “visas manas vājības ir tavas lūpas”.

Trīs horeogrāfu – Agates Bankavas, Rūdolfa Gediņa un Dmitrija Gaitjukeviča – satikšanās ar trim dzejniekiem – Jāni Tomašu, Arvi Vigulu un Krišjāni Zeļģi. Ķermenis, kas kustas vārsmās, un panti, kas piepilda telpu – te pierādās šo izteiksmes veidu radniecība, vienalga, vai runa būtu par skaistumu, mīļākajiem, lūpu kaktiņiem vai veikala kasieri.

Agita Bankava par projekta ieceri: “Šī projekta ideja nāk no teātra, bet es jau iepriekš biju domājusi, ka varētu veidot dejas izrādi saistītu ar dzeju. Grūtības vienmēr sagādā dzejnieku izvēle, šajā gadījumā tas bija viegli, bija trīs varianti starp kuriem mēs, horeogrāfi, izlozējām ar kuru no dzejniekiem sadarbosimies, un es varu pateikties veiksmei vai intuīcijai, jo Krišjānis Zeļģis man ir spilgts atklājums, gan kā mākslinieks, gan kā personība.”

Piedalās: Līga Zeļģe, Kaspars Aniņš, Romāns Bargais, Ģirts Jakovļevs, Kārlis Reijers, Jurģis Spulenieks, Agate Bankava, Jana Jacuka, Anna Novikova, Elīna Lutce, Milena Paviļča, Rūdolfs Gediņš un Igors Šelegovskis.

Kostīmu māksliniece Madara Botmane, gaismu māksliniece Lienīte Slišāne, Edgara Mākena mūzika.

“visas manas vājības ir tavas lūpas” ir otrā izrāde LMT Jaunās zāles šīs sezonas četru izrāžu ciklā, kas konceptuāli veidos visas sezonas jauniestudējumu repertuāru šajā kamerspēles un joprojām arī drosmīgi eksperimentālajā zālē. Katrā no šī cikla izrādēm dominēs viens no teātra izteiksmes līdzekļiem – kustība, skaņa, vārds, bet cikla pirmajā uzvedumā – “Antiņš. Zelts. Kalns” – vizuālie izteiksmes līdzekļi – scenogrāfija, kostīmi un grims, ko izceļ gaismu partitūra un trāpīgi papildina video projekcijas. Izrādē “visas manas vājības ir tavas lūpas” drosmīgi dominēs kustība.