1.marts – pēdējā diena teātra ABONEMENTA iegādei

Gan Rainis, gan Jānis Poruks, gan noteikti vēl daudzi citi mākslinieki ir veltījuši savus darbus jaunajam gadu simtenim, lai iezīmētu robežšķirtni starp jauno un veco. Arī Latvijas Nacionālais teātris, kas 100 gadu jubileju svinēs vienā sezonā ar Latvijas Republiku, simtgadi iecerējis veidot kā robežšķirtni un jaunajā teātra gadsimtā ieiet ar jaunu abonementu. Bet – lai to paveiktu, godam jānoslēdz rēķini ar veco teātra “gadusimteni”, tāpēc šoreiz abonementā piedāvājam tos trīs lielās zāles jauniestudējumus, kas taps līdz 99. sezonas beigām.

Oskars Vailds/Rihards Štrauss „Salome”, rež. Viesturs Kairišs, pirmizrāde 2018. gada 1. februārī.

Mīlestība ir galvenā tēma, kas izskan Marka un Mateja evaņģeliju stāstā par Salomi. Mīlestība, kas sakāpināta līdz neprātam. Mīlestība, kas noved līdz nāvei. Mīlestība, kas liek upurēt sevi. Bet vienlaikus Salome nav mīts, Salome ir reāla vēsturiska persona, ķēniņa Hēroda sievas Hērodejas meita no pirmās laulības, kas dzimusi mūsu ēras 14. gadā. Kad Hērods apsola daiļajai Salomei izpildīt jebkuru viņas vēlēšanos, ja vien viņa piekritīs dejot viņa dzimšanas dienas svinībās, Salome pieprasa Jāņa Kristītāja galvu.

Izrāde ir Viestura Kairiša iecerētās pasaules līmeņa literāra teksta un mūzikas simbiozes triloģijas (Rainis/Vāgners “Uguns un nakts”, Ibsens/Grīgs “Pērs Gints”, Vailds/Štrauss “Salome”)  noslēdzošā daļa, kas taps sadarbībā ar māksliniekiem Reini un Kristu Dzudzilo. Salomes lomā – Agnese Cīrule.

Artūrs Dīcis, Elmārs Seņkovs „Arī vaļiem ir bail”, rež. Elmārs Seņkovs,

pirmizrāde 2018. gada 8. martā

Kad trīsdesmitgadīga vīrieša dzīvē itin nekas netrūkst – ir veiksmīga karjera, laimīga ģimenes dzīve, brīnišķīgi vecāki un burvīgi bērni, kad pietiek naudas un ideju ceļojumiem vai citām atpūtas iespējām, kādā rītā tu, dzerot rīta kafiju, saproti – nekas no tā visa tev vairs nesagādā prieku. Ko darīt? Vai ir vērts to kādam teikt? Vai to sapratīs? Varbūt pārpratīs? Sadzīves drāma par mūsdienu Latvijas cilvēkiem, kurā daudz līdzības ar bērnībā izsapņoto Sprīdīša sapni par Laimīgo zemi. Un mūsu varonis nolemj doties pasaulē…

Galvenajās lomās – Maija Doveika un Ģirts Liuziniks.

Pēteris Pētersons/Raimonds Pauls „Man 30 gadu”, rež. Ināra Slucka, pirmizrāde 2018. gada 24. maijā.

Uz džeza motīviem balstīto Maestro pirmo melodiju fona tiks izspēlēts aizkustinošais Rozes stāsts par dzīves jēgas meklējumiem – ir vai nav 30 gadu vecumā iespējams mainīt greizi nogājušu dzīvi? 60. gadu kolorīts ienāks ne tikai mūzikā, bet arī vidē – Roze nolemj uzsākt darbu jaunā tilta cēlāju kolektīvā, kurā viņai nu jāstrādā kopā ar jaunības mīlestību Kasparu. Bet tiltam šai stāstā, protams, būs arī simboliska loma – jo tiltus, pa kuriem aiziet citam pie cita, mēs meklējam joprojām. Un mīlestību pazina arī tie cilvēki, kas dzīvoja un bija jauni padomju laikos.

Savulaik autors šo lugu veltīja izcilajai Nacionālā teātra aktrisei Veltai Līnei.

Lugas jaunajā iestudējumā galvenajā lomā būs Dita Lūriņa.

Abonementu cenas: €40;-€35;-€30;-€25;-€20,-

Plašāka info par abonementiem – https://teatris.lv/lapas/abonements