1. martā sāksim biļešu tirdzniecību MAIJAM

No 1. marta tirdzniecībā arī Ditas Lūriņas jubilejas koncertstāsts “Tango bez asinīm”, kas notiks 10. un 16. aprīlī.

Pati Dita par koncertu:

“Mans teātris manā 40. dzimšanas dienā man pasniedz vislielāko dāvanu – Brīvību un Laiku.

Brīvību izvēlēties, ar ko kopā doties šajā piedzīvojumā. Brīvību izvēlēties stāstu, tēmu, skanējumu, sajūtas un paņēmienus. Un uzdāvinājis laiku. Laiku manā vismīļākajā spēles laukumā pasaulē – uz Latvijas Nacionālā teātra lielās skatuves.

Un savu brīvību es svinēšu koncertstāstā ‘’Tango. Bez asinīm”.

Esmu laimīga, ka kopā ar mani mesties nezināmajā ir piekritis viens no Latvijas labākajiem dziedātājiem Daumants Kalniņš un četri fantastiski mūziķi no ansambļa “Undertango”.  Mums pievienosies jauns saspēles partneris – perkusionists un bundzinieks Kaspars Kurdeko.

Uzreiz gan jāsaka, ka tango kā deja kalpo tikai par pirmo ierosmes impulsu, lai vestu mūs tālāk, liekot iepazīt tango filozofiju. Tieši tango filozofija – pasaules izjūta un redzējums aizveda līdz Alesandro Bariko stāstam “Bez asinīm”.

Esmu ļoti priecīga par iespēju šī koncertstāsta veidošanā atkal sadarboties ar horeogrāfi Agnesi Vanagu. Pirmo reizi mēs satikāmies, strādājot pie izrādes ‘’Sieviete”, bet šai reizē Agnese būs ne tikai horeogrāfe, viņas pienesums daudz plašāks, es to saucu par kustīgo gleznu režiju. Agneses radošajā bagāžā ir ļoti eksotiska pieredze, viņa ir piedalījusies tādos pasaulslavenos šovos kā “Cirque du soleil’’, “Fuerza Bruta” un “Salto Natale”. Un dzīvojusi un strādājusi tango dzimtenē Argentīnā 11 gadus.  Agnesi varēs redzēt arī dejojam uz skatuves.

Arī dziedātāja Zane Dombrovska, ar kuru kopā esam bijušas uz vienas skatuves daudzreiz, pievienosies komandai, turklāt pavisam citā ampluā – kā mūzikas režisore, sastrādājot muzikālas neprātības ar Pjacollas mūziku un popmūzīku, un trūkstošās pārejas notis uzrakstīs pati.

Skrējiens līdz svētkiem būs traks, bet esmu noskaņojusies to baudīt. Un ar nepacietību gaidu pirmizrādi, lai kopā ar skatītājiem ieraudzītu, kur šī Brīvība mūs visus aizvedīs.”