Izrādes » Lielā zāle » ..bagātā kundze..
lielā zāle Bookmark and Share

Lomās

Emma Kārkls: Inga MISĀNE - GRASBERGA
Kārkliene: Līga LIEPIŅA
Kārkls: Ģirts JAKOVĻEVS
Oļģerts Kurmis: Normunds LAIZĀNS vai Ģirts LIUZINIKS
Frīdis: Juris LISNERS
Kalnkāja kundze: Zane JANČEVSKA
Kalnkāja kungs: Jānis SKANIS
Juze: Kristīne SĪMANE - AMBAINE vai Aleksandra BLAUBERGA
Krišs: Uldis NORENBERGS vai Ivars PUGA, vai Jānis KAIJAKS
Mārzelda, Kriša sieva: Ilze RUDOLFA
Viesmīlis, Kriša un Mārzeldas dēls: Jurģis SPULENIEKS
Freiberga kundze: Lolita CAUKA
Helēna Freiberga, viņas meita: Zane DOMBROVSKA
Lūks, rakstnieks: Mārtiņš BRŪVERIS
Raudoņa kungs: Egils MELBĀRDIS
Raudoņa kundze: Anna KLĒVERE
Platlapas kundze: Anete SAULĪTE - ROMANOVSKA
Akordeonists: Valdis ZILVERIS
Aktieris: Voldemārs ŠORIŅŠ
Erna Leja, lauciniece: Indra BURKOVSKA
Antons, jaunietis no laukiem: Juris JOPE
Policijas priekšnieks: Mārcis MAŅJAKOVS
Policists: Juris HIRŠS
Kāda kundze: Evija SKULTE
Pārdevēja: Gunta VIRKAVA
Alma, jauniete no Rīgas: Sanita PUŠPURE

Tuvākās izrādes

visas izrādes
Repertuārā nav izrāžu

Brīdinājumi

Izrādē smēķē!
IZRĀDI ATBALSTA:
Izrādes sponsori
Rīgas stāsts 2 daļās

..bagātā kundze..

pēc A.Upīša darbu motīviem
Režisore: Ināra SLUCKA
Dramatizējuma autori: Ināra SLUCKA, Ēriks VILSONS
Scenogrāfs: Aigars OZOLIŅŠ
Kostīmu māksliniece: Ieva KUNDZIŅA
Kostīmu mākslinieces asistente: Daina MIĶELSONE
Horeogrāfe: Olga ŽITLUHINA
Muzikālais noformējums: Jānis LĪDE
Gaismu mākslinieks: Igors KAPUSTINS
Operators: Uldis JANCIS
Video mākslinieks: Māris KALVE
Producente: Madara AIZGRĀVE
Pirmizrāde: 12.09.2013. Izrādes ilgums: 2h 30min

Turpinot iepriekšējos darbos aizsākto filmas un teātra robežu nojaukšanu, Ināra Slucka izvēlējusies vienu no slavenākajām latviešu kinofilmām – „Pie bagātās kundzes”.  Andreja Upīša stāsti par 20. gadu Rīgu zelta burtiem ierakstīti latviešu literatūras klasikā un šodien izskan tikpat aktuāli, kā toreiz, kad sarakstīti. Izrādes centrā - Emmas Kārkls sapnis par īsto dzīvi, kurā nauda nav jāpelna salīkušu muguru, jo jaunām un skaistām sievietēm to parasti sagādā viņu pielūdzēji. Diemžēl visi sapņi nepiepildās…

2013./2014. g. sezonas Spēlmaņu nakts nominācija Igoram Kapustinam - Gada gaismu vai video mākslinieks.

 

 

 

 

Pirkt biļeti
  • video
  • foto
  • raksti
  • atsauksmes

Dita Eglīte. Izrādes apskats "...BAGĀTĀ KUNDZE..." jeb Kino arheoloģija nr.2 http://www.delfi.lv/kultura/news/theatre/izrades-apskats-bagata-kundze-jeb-kino-arheologija-nr2.d?id=43660541

Normunds Naumanis. Izrādes "...bagātā kundze..." recenzija. Bērnišķīgā kreisuma slimība. http://www.diena.lv/kd/recenzijas/izrades-pie-bagatas-kundzes-recenzija-berniskiga-kreisuma-slimiba-14026784

Mārīte Gulbe. Nacionālajā teātrī jauniestudējumā "...Bagātā kundze..." spēcīgi izskan sociālā tēma. http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=390815:nacionl-tetra-jauniestudjum-qbagt-kundzeq-spcgi-izskan-socil-tma-&Itemid=201

01.06.2013 17:00 Laura
Ak! Mīļo Teātri! Lai arī vasara ir mans mīļākais gadalaiks un tā tikai nupat ir sākusies, Jūs ar šo izrādi man jau liekat gaidīt septembri un jauno teātra sezonu. Paldies par manas iemīļotākās latviešu filmas teātra iestudējumu. Un, būdama redzējusi Zudušo laiku, no sirds pateicos, ka tieši režisore Ināra Slucka to ir uzņēmusies. Viņa ir brīnišķīga režisore. Paldies! Lai jums izdodas! Tiekamies septembrī!
05.06.2013 15:11 Paparde
Es arī jau nopirku biļeiti uz žo izrādi! :)
Bet Jūs gan varējāt pakārdināt- kas vēl būs skatāms nākošajā sezonā?
10.09.2013 23:01 Viesis
Pēc studentu ģenerālmēģinājuma un sirsnīgas sarunas ar radošo komandu var secināt, ka I.Sluckas režisētā "Bagātā kundze" ir izdevusies: fantastiska, mainīga scenogrāfija, atbilstoši tērpi un aktierspēle. Pārliecinoši!
P.S. - lai nebiedē pirmā cēliena varbūt pailgais naratīvs, otrais cēliens IR fantastisks :)
11.09.2013 13:53
Vienīgais, ko labu par šo izrādi varu teikt- scenografija, kura pie tam ir lieliska.
Taču šim iestudējumam jēgu nesaredzu. Ja šim stāstam ir kinofilma, kura š'o stāstu pietiekami labi atklāj, tad kam dēļ šo visu vajag pārnest uz skatuves, tam nepieliekot neko, pat šši stāsta attiecību uz mudienu interpertējumu. Jo kam gan šis vajadzīgs, ja šis stāsts neko jaunu nerada. Pliekanuma piegarša. Izrāde pilnīgi nekāda, vienīgi otrā cēliena 2daļa mazliet izglābj. Vai nu izglābj, vai vnk parāda, ka tur kaut cik ir kaut kas arī iestudēts, nevis pliki pārnests stāsts uz skatuves ar vizuālo baudījumu, kurš kā atkārtoju ir vienreizejs.
12.09.2013 22:21 verotaja
Paldies rezisorei un aktieriem par emocionalu un smeldzigu izradi.
13.09.2013 08:10 Una Griškevica (no twitter)
Absolūti burvīga! Un Laizāns & Misāne & co -lieliski!!! Paldies režisorei & co!
13.09.2013 08:11 Elīna Skujiņa (no twitter)
lieliska izrāde - skaista, skaudra, gaumīga, aktuāla + veiksmīgi modernie risinājumi
13.09.2013 11:32 Signe
Laikam pierādās visapkārt klejojošās baumas, ka LNt vienīgi atražo, vimaz pēdējajās izrādēs tā ir bijis, skumīgi. Protams, ka ir ieguldīts liels darbs,gan no aktieru,gan režisores puses. Taču kāda jēga izrādēm, kuras neierauj skatītāju savā stāstijumā, un kura nemaz netuvinās, dramatiskajā ziņā, kādreizējam LNt, kurā bija spožas izrādes.
14.09.2013 08:09 Anita
Pēc filmas? Tad nu gan ir vājš uzlējums kopsakarībās! Piekrītu- lieliska scenogrāfija, bet tas arī viss. Lupatdeķa iespaids. Ainiņas mainās, bet emocionālu jēgu neiegūst. Atsevišķi aktierdarbi varētu būt pēc iespēlēšanās labi- Jakovļevs, Lisners, bet viengabalainības un jauna vēstījuma visticamāk nebūs.Žitluhinas horeogrāfija( lielisks apsolījums!), bet kāpēc tas pārsvarā paslēpts aiz aizkara? Varbūt arī horeogrāfija varēja paspilgtināt izrādi? Kopumā- viena no kārtējām.Pēc principa- divreiz vienā upē neiekāpsi. Režisore būtu vairāk izlasījusi, ja ņemtu pašu romānu un veidotu savu stāstu. Un vēl- Laizāns un Pāvuls? Diemžēl skaidrs, kurš zaudē, tas skumdina.
14.09.2013 15:45 Dace
Mīļš paldies režisorei par uzdrīkstēšanos.
Uz izrādi gāju ar lielu interesi,gan nedaudz skeptiski noskaņota.Sākums likās par gausu, par lēnīgu.Bet vēlāk izrāde aizrāva,aizkustināja.Esmu sajūsmināta par veiksmīgo scenogrāfiju, mūsdienīgiem paņēmieniem.Paldies aktieriem.Aizkustinošs bija filmas fragmenta izmantojums-epizode uz laipas-reveranss Līgas Liepiņas neatkārtojamam tēlojumam, viņas talantam.Neaizmirstami Liepiņas un Jakovļeva dialogi.Ļoti interesanta Misāne,absolūti piemērota Emmas lomai.Vēlreiz paldies!!!
15.09.2013 10:34 Ieva Rodiņa (no twitter)
Vizuāli iespaidīga, intonatīvi izjusta, ar smalkām kino atsaucēm un bez ilustratīvisma. Un Normunds Laizāns!!!!!
15.09.2013 11:17 Klinta Bleiva (no twitter)
Paldies, Aigaram Ozoliņam, scenogrāfija bija vairāk nekā baudāma!
15.09.2013 11:44 Skatījos!
Izrāde ļoti laba, aizkustināja, uzrunāja. Pēcgarša- skumja... Vai tiešām ~ 80 gados Latvijā nekas nav mainījies? Šī laikam nebūs tā izrādes, uz kuru skries sabiedrības " krējums". Paldies Inārai, Ingai, Normundam un visiem pārējiem!
15.09.2013 13:49 miks
Ļoti labi ir Liepiņa, Laizāns, Misāne, Jakovļevs. Aizkustinoši patiess Liepiņas un Jakovļeva dialogs 2.daļā. Daudz vizuāli un aktieriski labu ainu. Atšķirīgi no filmas traktēts lokāla oficiants pārliecinošā Spulenieka atveidojumā. Citas krāsas meklējusi arī Jančevska, bet 2. daļā tēls kļūst diezgan "plakans" un neīsts. Arī es nevaru sev atbildēt, kāpēc skatīties izrādi, ja neko jaunu neiegūstu. Tikai salīdzinu. Sanākusi sentimentāla refleksija par filmu. Izbrīna, ka nav atsauces ne uz M.Zariņa mūziku, ne L.Leimaņa scenāriju, no kura izrādē pārceļojusi lauvas tiesa materiāla.
15.09.2013 20:49 Zaiga
Leģendārās filmas kadri visu laiku bija domās paralēli, bet tas tikai tā mazliet salīdzinot. Režija ir veiksmīga, arī scenogrāfija lieliska un aktieru spēle pārliecinoša. Man patika, vēl arī otrā dienā ik pa laikam domās atgriežos izrādē. Paldies.
16.09.2013 10:47 Jana
Bijām uz izrādi ar vīru. Man, protams patika, bet vīram gan ne - saka,ka filma labāka. Ja nebūtu redzējis filmu,iespējams, būtu savādāk. Izrāde vienkārša un jauka.
18.09.2013 10:54 Ruta
Man ļoti patīk Leimaņa filma, bet Ināras Sluckas izrāde patika vēl labāk. Dziļāka, smeldzīgāka...
18.09.2013 23:31 Antra
Man patika, paldies visiem!
19.09.2013 01:31 Gunna
Lieliska izrāde! Man ļoti patika, īpaši - dekorācijas un slīdošās istabas :)
19.09.2013 20:16
Es arī piekrītu, ka lieliska izrāde!
Paļdies režisorei, scenogrāfam, aktieriem!
28.09.2013 19:00 Daina
Vakar noskatījos ,,....bagāto kundzi...,, Sākumā līdzi izrādei domās un atmiņās vijās arī filma. Es domāju, ka diezgan grūti ir taisīt izrādi, ja bijusi tik brīnišķīga filma ar ļoti labiem aktieriem. bet, ne velti Nacionālajam teātrim un tā aktieriem pieder mana mīlestība, jo otrajā cēlienā par filmu, godīgi sakot, aizmirsu. Labs humors, smeldze un , lai cik dīvaini tas nebūtu, arī mūsdienām vēl joprojām aktuālas tēmas, laikam jau tiešām dzīvē viss reiz jau ir bijis un kas bijis, tas iet pa apli. Ļoti patika Līga Liepiņa mātes lomā un Juris Lisners kā Frīdis. Patiesa arī Inga Misāne un nu ļoooti iepriecināja Zane Jančevska. Paldies, par to, ka iznesāt šo lugu un paldies režisorei un visiem pārējiem.
Tas bija brīnišķīgs vakars ar smiekliem, pārdomām un atzīšos, ar sariesušos asaru.
29.09.2013 22:04 Ilze
Labākais, ko pēdējā laikā NT lielajā zālē esmu redzējusi. Pēc izrādes beigām visu mājupceļu jutos kā aktrise, kas nespēj iziet no lomas, - tik ļoti emocionāli mani iespaidoja šī izrāde. Rezumējot - izcils darbs visos līmeņos. PALDIES teātrim!
03.10.2013 10:27 Laima Zariņa (no twitter)
Interesants un ļoti baudāms skatuves dekorāciju risinājums, stāsts mazliet citā šķērsgriezumā - šīs vakars ar "...bagātā kundze..."
03.10.2013 11:41 Teātra mīlis
Skatoties izrādi, viss likās ļoti paredzams, un izrādes nosaukuma pārveides iemesli neatklājās. Brīžiem pat likās garlaicīgi un bija jācīnās ar miegu. Nezinu, varbūt tas bija darbdienas nogurums. Varbūt. Tomēr tas, ka bija tik daudz līdzības ar filmu, man nepatika. Iesaku izrādi tiem cilvēkiem, kas par filmu neko nezina.
13.10.2013 19:18 evija
Nepatika. Tik ļoti lielu vilšanos pēc visām Jūsu atsauksmēm, pēc aktieru sastāva,......nebiju gaidījusi. Ļoti vāja filmas kopija, kurā izciliem aktieriem tiek iedalītas lomas bez teksta. Neiesaku!:(
15.10.2013 23:12 Ilze Jirgensone
Ļoti patika svētdienas dienas izrāde (13.10.13.)Pateicība īpaši režisorei Inārai Sluckai un aktrisei Ingai Misānei-Grasbergai.
Filmas klātbūtne attaisnojama!!!
Ļoti smeldzīgi skati ar Līgas Liepiņas divpusīgo tēlojumu:šeit un filmā. Man, protams, Marģera Zariņa izcilā mūzika radīja papildus emocionālo pārdzīvojumu. Izrāde ir jaunrade! Visiem paldies par kopīgo jaunradi!
17.10.2013 18:03 U.
Tak liekaties mierā. Tā epizode, kad Misāne iznāk kleitiņā un kurpītēs, bet vecās kurpes no laipas Daugavā iemet Līga Liepiņa, figūra, frizūra, kleita, kurpes, viss ideāli vienādi, tikai tas, ka šeit Līga Līepiņa ir uz skatuves kā mamma... kaut tikai šīs epizodes dēļ, šī izrāde bija fantastiska. Jā, protams, gāja paralēlās pasaules- filma pret izrādi. Manā prātā un vērtējumā- 50/50.
17.11.2013 21:16 Indra
Sagādāja lielu vilšanos - neinteresanti, garlaicīgi.Vājš filmas "atgremojums", par aktieri,kuri darīju visu ko varēja, nespēja glābt izrādi.Ja filma nav redzēta, tad varbūt izrāde ir skatāma
18.11.2013 22:55 Inga
Vizuāli skaista izrāde,izturēta stilā, tomēr viss , kas notika bija jau redzēts un dzirdēts, tikai iziets cauri melnbaltajam kino uz skatuves. Filma uz skatuves tā arī sajutos. Tomēr pelēkums gurdināja, uzmācās miegs. Kāda sarkana odziņa pietrūka, kaut kas spēcīgāks beigās, kaut Misānes pēdējais portrets bija ļoti jauks. Viņa piestāv šai lomai un Līgas Liepiņas klātbūtne bija īpaša noteikti arī pašai aktrisei. I. Sluckai ir talants , nenoliedzami, bet varbūt kādu citu gabalu varēja izvēlēties. Viņa noteikti būtu lieliska kino režisore.
19.11.2013 22:26 beata

Paldies aktieriem!

Diemžēl režisores darbs ir virspusējs. Stikliņi dārgakmeņu vietā.

Noteikti neiesaku, ja nu vienīgi, izmantojot vērienīgās atlaides.
07.12.2013 15:48
Lieliski. Tagad man ir divas bagātās kundzes - burvīgā filma un skaistā izrāde. Kleitiņas kā sapņi un mākoņi, slīdošās mājas, sniegs kopā ar iemīļoto filmas dziesmu, aktieru un režisores darbs -- lieliski. Paldies, asaras bira pa vaigiem, smaids un smiekli, viss tur bija. Inga Misāne - milzīgs paldies, tas bija sirsnīgi un skaisti, citāda un brīnišķa Emma. Un Līga Liepiņa - cieņa un prieks. Visi, visi. Liuzniks, Jakovļevs, Lisners, Skanis. Vēl tagad aizkustinājuma asaras acīs.
07.12.2013 21:30 Laima
Šovakar noskatījos !
Ļoti patika !
Paldies par jauko vakaru !:)
06.03.2014 15:29 Krišjānis
Recenzija par izrādi: http://kulturajauniesiem.blogspot.com/2014/02/bagata-kundze-recenzija.html
19.03.2014 17:05 :(((
esmu vīlies
18.04.2014 19:24 skatītāja
Biju uz izrādi un guvu patiesu baudu no redzētā un dzirdētā. Man patika!
22.09.2014 21:57 bandzja
Īsta latviešu romantika, skaists stāsts, kā arī... http://bandzja.wordpress.com/2013/11/01/bagata-kundze-teatris/
10.01.2015 16:33 Aivars
Režisore Slucka laikam gribējusi izpatikt A.Rubikam. Latvija vairs nevirzās uz komunismu. Leimanim filmā vajadzēja melot.
Nepatika izrāde. Melns un balts. Nebija tik slikti pirmskara Latvijā. Ģ.Jākovļevam muļķīga loma. Bija jau arī veiksmīgi aktieru tēlojumi.
28.02.2015 16:24 Iveta
Ļoti, ļoti labi.Es ar bailēm gaidīju kā būs, vai nebūs vilšanās. Bija labi. Paldies par jauko vakaru!

Pievienot atsauksmi

Paldies, jūsu sūtījums tiks publicēts tuvākajā laikā!
* Ja sūtījuma saturs neatbilst vispārpieņemtām ētikas normām, teātris ir tiesīgs to nepublicēt.