Izrādes » Jaunā zāle » Žilbinoši !
jaunā zāle Bookmark and Share

Lomās

Florense Fostere Dženkinsa: Dace BONĀTE
Kosms Makmūns: Uldis SILIŅŠ
Sentklērs: Ģirts JAKOVĻEVS
Doroteja: Ilze RUDOLFA vai Ruta VĪTIŅA
Marija: Indra BURKOVSKA
Verinderas Gerdas kundze: Gunta VIRKAVA vai Evija SKULTE

Tuvākās izrādes

visas izrādes
Otrdiena, 11.04 Žilbinoši !
Trešdiena, 17.05 Žilbinoši !

Brīdinājumi

Izrādē smēķē!
traģikomēdija 2 daļās

Žilbinoši !

Pīters Kvilters
Režisors: Valdis LŪRIŅŠ
Tulkotājs: Edvīns RAUPS
Scenogrāfe: Sintija JĒKABSONE
Kostīmu māksliniece: Liene ROLŠTEINA
Horeogrāfs: Alberts KIVLENIEKS
Mūzikas konsultants: Andris VEISMANIS
Vokālie pedagogi: Aira RŪRĀNE, Andris DAŅIĻENKO
Režisora palīdze: Inese ARAIDE
Producents: Jānis KAIJAKS
Pirmizrāde: 29.11.2013. Izrādes ilgums: 2h 25min

Patiess stāsts par pasaulē sliktāko dziedātāju Florensi Fosteri Dženkinsu, kuras mūža mīlestība ir mūzika, par spīti tam, ka nav ne muzikālās dzirdes, ne ritma izjūtas, ne koptas balss. Noalgojusi jauno pianistu Kosmu Makmūnu, viņa apgūst neskaitāmas soprāna ārijas no slavenām operām un organizē koncertus, kurus skatītāji apmeklē, lai amizētos par kundzīti, kas iedomājas sevi par mākslinieci. Pēdējais Dženkinsas koncerts notiek 1944. gadā Karnegī zālē trīs tūkstošiem klausītāju. Neticami, bet Florenses Fosteres Dženkinsas ierakstus joprojām var iegādāties Eiropas un pasaules mūzikas veikalos.

Pirkt biļeti
  • foto
  • raksti
  • atsauksmes

Atis Rozentāls.Mulsinošais žilbinājums.  http://www.diena.lv/kd/recenzijas/izrades-zilbinosi-recenzija-mulsinosais-zilbinajums-14038805

Tatjana Zeimanova-Dipona. Fanātiskā sapņa spēks. http://www.kroders.lv/verte/392

01.12.2013 21:39 :)
IZCILA IZRĀDE! Vaerbūt ir grūti nolikt 10LS par izrādi, bet par šo izrādi es varētu iet simtreiz!Tā smiets nav ilgi. Paldies aktieriem, īpaši Dacei Bonātei, režisoram un pārējiem kas strādāja pie šīs izrādes. Paldies.
02.12.2013 09:33 Skatītāja
Tik laba komēdija sen nebija redzēta! Pārsteigumu pilna, lielisks humors ne tikai tekstā, bet arī aktierspēlē. Patiešām žilbinoši! D. Bonāte bija spoža. Par jauno aktieri U.Cīruli mēs vēl dzirdēsim! Viņa dejotprasme un klavierspēle - kolosāli! Skatītāji ilgi sačukstējās, vai tiešām viņš pats spēlē, vai tas ir ieraksts.
02.12.2013 17:20 Jasmīna
Labojums - jauno aktieri sauc Uldis SILIŅŠ!! :) Izrāde tiešām brīnišķīga. No teātra izgāju enerģiska un labu emociju piepildīta.
POZITĪVISMA DEVA PELĒKAJĀ LAIKĀ!
09.12.2013 21:11 Drosmis
Ja pirms tam smējāmies kā traki, klausoties viņas ierakstus, tad pēc izrādes jāsecina tāpat kā virtuozā Ulda Siliņa Kosmam Makmūnam - Florensu Fosteri Dženkinsu nevar nemīlēt. Un Dace Bonāte viņas komiski aizkustinošajā tēlā ir vienkārši lieliska, lai gan neizbēgami pa īstajām notīm trāpa biežāk nekā FFDž. Paldies par žilbinošu izrādi!
14.02.2014 21:31 Alika
Jauka izrāde un brīnišķīga klavierspēle. Sākumā likās, ka tas ir pianists, kurš tēlo, nevis aktieris, kurš spēlē. Bravo Siliņam. Un pāri visam humors un tāds spēles vieglums. Paldies aktieriem, lai gan Florenses ( ne Bonātes) brīžiem kļūst žēl. Bet varbūt viņai bija žēl to, kurus nopirkusi... Tiešām gribas aiziet vēlreiz. Pēc kāda laika...
03.03.2014 16:49 Jānis
Žilbinoša izrāde, kas pilnībā atbilst nosaukumam. Lieliska Bonātes solo izrāde, aktrise gan aizkustina, gan sasmīdina, lieliski tērpi, izcila Siliņa deja 1. cēliena beigās. Sēdvietu izvietojums tāds, ka ir iespējams redzēt daļu skatītāju. Patīkami bija redzēt, kā izrādi vēroja cienītās aktrises Jančevska un Liepiņa ar neviltotu prieku un aizrautību. Un tagad par darvas karoti. 1. rindā sēdēja Radzobe (teātra kritiķe, ja kas). Lielisku saprotu, ka ne šī luga, ne šī izrāde nav šedevrs, bet vienmēr taču mēs negaidām augstvērtīgu mākslu, dažreiz jau ir nepieciešama arī izklaide, īpaši piektdienas vakarā (28.02.2014.). Un tomēr! Vai tiešām jāsēž ar sargsuņa izteiksmi sejā, demonstratīvi skatoties pulkstenī? Aktieriem jau var kļūt nelabi, un izrāde var pārtrūkt. Ja Radzobe nepamanīja, tad viņa bija kopija Virkavas spēlētajai Verinderai Gerdas kundzei. Pēc Virkavas uznāciena gaidīju, ka, iespējams, Radzobe rīkosies līdzīgi. Ieteikums Nacionālā teātra administrācijai sēdināt šo sievieti pēdējā rindā, lai nebojā omu aktieriem un skatītājiem. Ja izrāde nepatīk, var taču droši doties prom. Vēlreiz BRAVO Bonātei un visam ansamblim!!!
05.03.2014 14:51 Māra
Paldies,paldies,paldies!!! Baudīju izrādi ar smaidu sejā...un tā klavierspēle - fantastiska, kā arī šis jaunais aktieris, kuru tagad pat vārdā zinu- Uldis Siliņš! Jauka, viegla izrāde...patīkams vakars garantēts:)
08.03.2014 20:31 Katrīna
Izrāde ir tik laba un tik ļoti aizraujoša! Protams, ka Dace Bonāte ir nepārspējma aktrise, bet mani aizrāva jaunais aktieris Uldis Siliņš, un aizrāva tik ļoti, ka dažkārt skats aizklīda ko viņš dara, nevis, kas notiek priekšplānā! Tās grimases, tie skatieni un tā deja, vienkārši pārsteidzoši un ideāli! Diemžēl pašam viņam pateikties neizdevās, bet ceru, ka viņš šo izlasīs! Jebkuram iesaku aiziet uz šo izrādi, jo smiekli garentēti un smaids no sejas nepazudīs vēl ilgi atceroties to visu!
10.03.2014 12:58 Anita
Varu tikai pievienoties labo atsauksmju jūrai. Izrāde tiešām jauka un, manuprāt, īpaši jātrenējas,lai nodziedātu tik smieklīgi šķībi. Visi aktieri bija lieliski ! Paldies !
12.04.2014 18:21 Kristīne
Paldies! Izrāde bija tiešām aizraujoša. Varbūt tās ir tikai manas domas, bet ļoti daudz varēja nolasīt no vārdos nepateiktā. Visam komiskajam es cauri redzēju to smeldzīti, kas bija jūtama šajā stāstā. Dace Bonāte nepārspējama un Uldis Siliņš - vienkārši lielisks. Kopumā - brīnišķīgi pavadīts laiks!
12.04.2014 21:17 Dzintra
Paldies Dacei Bonātei,Uldim Siliņam - sen tā nebiju smējusies!!!Protams - paldies visiem, kas piedalījās izrādes tapšanā - prieks par Ulda Siliņa
klavierspēli.Aizejiet,apskatiet - nenožēlosiet!
17.05.2014 22:47 K.
Esmu vīlusies.
Nekad nav patikuši V. Lūriņa iestudējumi, un arī šis nebūs izņēmums.
Viņa režijā vienmēr visi aktieri šķiet tādi noskrējušies, aizelsušies, pārspīlēti un samāksloti.
Visvairāk neizpratu beigas - deju ratiņkrēslā, kleitu ar spārniem un kāpēc pārējie aktieri tika nostādīti aizmugures plānā.
Laikam biju retā, kas nesmējās līdz asarām, tāpēc kopumā jau izrāde bija veiksmīga, jo pārējiem patika.
Jebkurā gadījumā paldies.
Nacionālais tik un tā paliek man mīļākais teātris.
15.09.2014 22:01 Gita
Ļoti gribētu noskatīties šo izrādi,bet nav iespējams nopirkt biļeti,viss izpārdots.Varbūt teātris var biežāk rādīt"Žilbinoši",ja jau tā tik pieprasīta. Uz skatītāju vēlēšanos -lūdzu,bet kuram tad interesē skatītājs...Ceru,ka Nac.teātris ieklausās savos skatītājos.Paldies.
10.11.2014 13:50 Jurate
Sestdienas vakarā noskatījos izrādi. Šodien pirmdiena. Manī vēl joprojām ir tas iekšējais gaišums, ko iededza šī izrāde. Tas ne tuvu nav ne mans mīļākais teātris, ne režisors, ne aktieri, bet viņu radītais ir brīnums. Pat ja kāds teiks, ka mākslinieciskā vērtība nav... Iesaku. Īpaši, ja arī jums, tāpat kā galvenajai varonei, patīk opera, un , dzirdot, iemīļotās ārijas, sirdī dziedat līdzi. :)
05.12.2014 09:50 Līga
Laba diena. Par izrādi varu teikt tikai to labāko, bet par situāciju pirms izrādes gan nē.
Vai tiešām Nacionālā teātra vadība nevar izdarīt tā, lai katram būtu numurēta vieta? Jaunajā zālē biju pirmo reizi un ar šo situāciju līdz ar to sadūros pirmo reizi.
Visi cilvēki saspiedušies mazā, mazā telpiņā, lai tik pirmie tiktu iekšā zālē un ieņemtu labākās vietas. Un pārējie cilvēki, kuri 5 minūtes pirms izrādes sākuma vēl stāv uz trepēm, lai nodotu savas virsdrēbes.
Ļoti ceru, ka šī problēma tiks risināta, savādāk pirmos mirkļus bij zudusi sajūta, ka esmu atnākusi uz teātra izrādi, bet gan uz kādu izpārdošanas trakumu lielveikalā.
26.01.2015 14:42 :) :)
Ļoti patika. Izrādes tēma aktuāla, cik nav tādu talantu, kuru vēlēšanās izteikt sevi un gūt publikas atzinību kaut vai kādā veidā ir lielāka par visu. Siliņa klavierspēle un dejas bija šīs izrādes bonuss! Žēl, ka nepaņēmu līdzi puķes, šoreiz nu būtu gribējies tās pasniegt! Iesaku!
16.03.2015 22:15 Šarlote
Tiešām žilbinoši! Arī man gribējās visiem aktieriem pasniegt puķes!
17.03.2015 09:48 Daiga
Izrāde bija tik laba, ka aktiera smēķēšana izsauca tikai negācijas. Maza zāle, karsts, skābekļa maz un vēl nikotīns brrrrr.
22.09.2015 13:54 meta
Paldies Uldim Siliņam īpaši un pārējiem māksliniekiem par sniegto mākslas baudījumu!
27.09.2015 18:28 ilze
Žilbinoši!!! Pasaules klases aktieri,mīlēti,cienīti,apbrīnoti!!!
Tikai...prasās pec jaunas zāles,tik zemi griesti,ka bail par drošību,ja kaut kas "saiet uz īso" .Tik tuvu savietoti krēsli,ka mans kaimiņš man sēž uz svārkiem un netikai(svešs).Gaisa ir maz...Jauna zāle ir tas ko vajag Nacionālajam teātrim.Lai izdodas!
11.03.2016 12:49 Rudīte Martišauska (no Twitter)
Tiešām žilbinoša Ulda Siliņa saspēle ar @teatris grandiem. Epizode ar Daci Bonāti par nepareizi sapogāto balto kreklu bija īpaša. Paldies!
06.05.2016 23:27 Laima
Paldies! Ārkārtīgi labi pavadīts vakars. Atsevišķās epozidēs nebija skaidrs vai es smējos vai raudāju:). Dace Bonāte .... bez komentāriem. .... Laikam tikai šajā izrādē ieraudzīju viņas spēcīgumu!

Pievienot atsauksmi

Paldies, jūsu sūtījums tiks publicēts tuvākajā laikā!
* Ja sūtījuma saturs neatbilst vispārpieņemtām ētikas normām, teātris ir tiesīgs to nepublicēt.